Bulbamovie – Białoruś zaskakująca, ciekawa, inspirująca. Białoruś, jakiej nie znacie

Filmowy wieczór z kinem białoruskim w Suwalskim Ośrodku Kultury. Po raz kolejny suwalska publiczność będzie miała okazję przekonać się, jak zaskakująco, ciekawie i z różnych perspektyw o swojej ojczyźnie potrafią opowiadać reżyserzy z Białorusi.

BULBAMOVIE – pokaz filmów prezentowanych podczas V Warszawskiego Festiwalu Kina Białoruskiego
Czwartek, 3.03.2016, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

V Warszawski Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE odbył się w październiku 2015 roku w kinie Muranów w Warszawie. Najlepsze filmy nagrodzono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Bulbami.

CHRONOTOP
reż. Art.-Grupa Chronotop
czas trwania: 25 minut

„Chronotop” to poznawanie i utrwalanie oznak migoczącego „świata białoruskiej duszy”. Jej kolektywnej, nieuświadomionej frustracji i serwilizmu. Małe formy mitologicznych etiud, wizualnych „twisterów” zrealizowanych przez różnych reżyserów, tworzą pojemny obraz „ukrytego” dotąd nieupublicznionego świata-mitu.

AMERICAN BOY
reż.
Mikita Laurecki
czas trwania: 25 minut

Główny bohater Maksim, tęskniący za umierającym obrazem starego Mińska, spotyka swojego kumpla Jankę, z którym nie widział się od roku. Janka przez ten czas uczył się w USA.

POECI
reż. Mikita Laurecki
czas trwania: 25 minut

Chłopiec i dziewczyna (niegdyś para) piszą wiersze i czują niewytłumaczalną synchroniczność online.

JEDNEJ KRWI
reż. Mitry Siemionau
czas trwania: 15 minut

Historia jednego dnia z życia dwóch braci. Zupełnie różne poglądy na życie połączyły ich w walce o własną prawdę.

Nagroda: Złota Bulba 2015 (ex aequo)

PASCHA
reż. Daria Jurkiewicz
czas trwania: 13 minut

Każdego roku na Wielkanoc do cerkwi przychodzi tłum wiernych. Wielu z nich odwiedza świątynię tylko raz w roku. Czego oczekują od tego święta? Jakie są ich nadzieje Czego tam szukają? Dlaczego Wielkanoc jest tak dla nich ważna? Nagroda: Złota Bulba 2015 (ex aequo)

KONSERWATOR
reż. Robert Seneka
czas trwania: 9 minut

Niezadowolony z pracy osiedlowego konserwatora mieszkaniec przychodzi do spółdzielni mieszkaniowej. Okazuje się, że konserwatora można zmienić poprzez głosowanie mieszkańców. Ale w wyborze nowego konserwatora coś im przeszkadza… Nagroda: Brązowa Bulba 2015