Wystawa rysunku i malarstwa młodych: „TERAZ MY”
Wernisaż: Środa, 22.06.2016, godz. 17:00
galeria „Na marmurach”, SOK, ul. Noniewicza 71

Martwa natura, pejzaże, abstrakcje – każda praca na tej wystawie jest inna. Łączy je to, że ich autorami są uczestnicy zajęć prowadzonej przez Halinę Mackiewicz w pracowni CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury.

wstęp wolny | wystawa czynna do 5 września 2016 roku

„Podopieczni pracowni „CENTRUM” ujawniają swoją wrażliwość na otaczający ich świat. Niech ta wystawa stanie się zachętą do dalszej pracy i otworzy szersze horyzonty na niezwykły świat sztuki.”(Halina Mackiewicz, komisarz wystawy, prowadząca pracownię CENTRUM)

Prace młodych artystów (10-18 lat) prezentowane na wystawie powstały w 2015 i 2016 roku. Stanowią zbiór różnych tematów: martwa natura, pejzaż, kompozycje abstrakcyjne, architektura, prace fantastyczne i inne. Młodzi adepci sztuki pokazują w nich swoje możliwości warsztatowe i postawy estetyczne.

Artyści, których prace będzie można oglądać w galerii „Na marmurach” to uczestnicy zajęć w działającej w Suwalskim Ośrodku Kultury pracowni plastycznej CENTRUM. W czasie zajęć prowadzonych przez Halinę Mackiewicz młodzież pogłębia swoją wiedzę o warsztacie artysty, rozwija swój talent i kreatywność, uczy się odwagi w pokonywaniu trudności w zmaganiu się z materią plastyczną, a nawet odkrywa swoją drogę na przyszłość. Kilka osób z grupy, której prace będą prezentowane na wystawie, wiąże swoją przyszłość z zawodami związanymi ze sztuką.