….. czyli jak szkaradnej królewnie szybko znaleźć męża. Tymczasem w zamku stołecznym pojawiają się piękny książę przebrany za giermka i brzydki giermek przebrany za księcia. Brawurowa komedia omyłek z wybuchowym ładunkiem miłosnym zmusi Was do śmiechu i łez jednocześnie.

Niedziela, 26.02.2017, godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

autor: Władysław Sikora
reżyseria: Aneta Kaliściak
muzyka: Mateusz Głogowski
obsada: Marysia – Katarzyna Borkowska, Królewna – Zofia Jedlińska, Królowa – Aleksandra Odzijewicz, Giermek – Kacper Czeremczuk, Sekretarz – Jakub Dobrowolski, Strażnik – Mateusz Głogowski, Książę – Bartłomiej Kordy

_MG_5418

„Sztuka o mało co teatralna” to bajka dla dorosłych autorstwa Władysława Sikory, lidera zielonogórskiego środowiska kabaretowego i założyciela legendarnego kabaretu „Potem”, uznanej postaci polskiej sceny kabaretowej, autora tekstów, reżysera, teoretyka kabaretu.

_MG_5401

Spektakl ma charakter muzycznej farsy osadzonej w rzeczywistości baśniowej. Problemy Marysi, Księcia, Giermka,  Królewny i Sekretarza dotyczą miłości: czekania na nią, jej poszukiwania czy też odtrącania niechcianych względów. O swoich przeżyciach bohaterowie nie tylko mówią, ale też śpiewają do akompaniamentu filozofującego Strażnika. Farsowy, lekki charakter oraz postaci królewskiego dworu kojarzą się z estetyką rokokową, stąd stylizowane kostiumy i klawesynowa muzyka, skomponowana przez jednego z członków teatru. Najbardziej tajemniczą postacią spektaklu jest Smok, a jak na komedię przystało, wszystko kończy się dobrze – prawie dla wszystkich…

_MG_5407 — kopia


Teatr Domorosły powstał w lutym 2016 roku z inicjatywy absolwentów I LO w Białymstoku i byłych aktorów Grupy Teatralnej „Na skraju”, prowadzonej w I LO przez Anetę Kaliściak. Powodem założenia zespołu była chęć dalszej pracy w teatrze amatorskim.

Zespół obecnie tworzą: Katarzyna Borkowska (lat 22, studentka medycyny), Zofia Jedlińska (lat 20, studentka filologii angielskiej), Amanda Gołaszewska (lat 20, studentka prawa), Aleksandra Odzijewicz (lat 25, absolwentka SGGW), Kacper Czeremczuk (lat 20, student prawa), Jakub Dobrowolski (lat 25, inżynier informatyk), Mateusz Głogowski (lat 19, uczeń szkoły muzycznej), Bartłomiej Kordy (lat 23, student architektury).

źródło: materiały teatru