„Wążżż” wg sztuki Marty Guśniowskiej to nietypowa historia pewnego węża, która zabawnie i mądrze opowiada o bardzo ważnych sprawach. Czy warto być podobnym do innych? Czy inny znaczy gorszy? Świetny humor, prawda o kompleksach i obowiązkowy morał. Spektakl tym razem w brawurowym wykonaniu dorosłych aktorów Teatru Hybrydowego.

Niedziela, 26.02.2017, godz. 10:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 7 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Obsada:
Narrator – Małgorzata Makowska,
Chomik – Agnieszka Winnik-Pomichter,
Wąż – Joanna Łupinowicz,
Gekon – Mirosława Krymska,
Wróżka Zębuszka – Weronika Głośna,
Magik – Wojciech Fałtynowicz,
Królik – Julia Siłkowska,
Pająk – Konrad Bydelski
oraz gościnnie Bóg – Emil Kulbacki.

„Wążżż” to inteligentna, pełna humoru opowieść o wężu, który dostaje w prezencie rękawice i skarpety. Tytułowy bohater cierpi, gdyż nie ma kończyn, a chciałby upodobnić się do innych stworzeń. Do tego potrzebny będzie jednak cud. W poszukiwaniu kończyn wężowi pomagać będą Chomik Chrupuś oraz Gekon. W czasie swoich poszukiwań przyjaciele przeżyją kilka przygód, trafią do Wróżki Zębuszki, a spotkany po drodze Pająk uświadomi Węża, że duża liczba kończyn niekoniecznie pomaga w życiu. Wreszcie pojawi się szansa kupienia wymarzonych rąk i nóg. Ostatecznie jednak, po odbytym za radą Pająka spotkaniu z Bogiem, dojdzie do wniosku, że….?

Spektakl oparto na sztuce współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej, nagrodzonej w 23. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Mądrze, lecz lekko mówi o sprawach ważnych dla rozwoju małego i większego człowieka oraz jego relacji z innymi: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy, oraz bezcennej „inności”, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju.

Podczas spektaklu świetnie bawią się nie tylko najmłodsi, ale i starsi widzowie, doceniając humor słowny i sytuacyjny. Postaci i sytuacje kreowane są przez współistniejących na scenie aktorów oraz – dowcipnie zaprojektowane i wykonane przez Joannę Łupinowicz – lalki. Przedstawienie wyreżyserowały Joanna Łupinowicz oraz Mirosława Krymska. Premiera spektaklu odbyła się 29 marca 2015 r. w wykonaniu Teatru Mikrus. ZobaczZDJĘCIA >>

Źródło: www.soksuwalki.eu

suwalki waaz