Suwalskie Spotkania Pokoleń

 

„Jakie to miasto, co nad rzeką leży,

                                                                                   Jaka to rzeka, co przez miasto bieży”

Wł. Syrokomla

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy, aby ocalić od zapomnienia dziedzictwo naszego miasta, historię życia w minionych dziesięcioleciach w urokliwych uliczkach i podwórkach. Prosimy o wspomnienia, opis szczególnych miejsc, historii ludzkich, bo wszystko szybko mija – płynie – w myśl starożytnej sentencji PANTA RHEI.

Już mamy pierwsze cenne dokumenty. Jest to archiwum (od 1947 r.) suwalskiego fotografa Jana Roszkowskiego.

W imieniu Fundacji ART-SOS zapraszamy na Suwalskie Spotkania Pokoleń – 22 czerwca (czwartek) br. o godz. 19.00 w Saloniku Muzycznym przy ul. Chłodnej 12 w Suwałkach. Zaprezentujemy pierwszą część ocalonych archiwalnych zdjęć z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Uroczystość uświetni koncert muzyczny „Wdzięczność” w wykonaniu młodych utalentowanych suwalskich artystów.

Archiwalne fotografie będą prezentowane cyklicznie w witrynie Zakładu Fotograficznego FOTO, przy ulicy Chłodnej 12.

Projekt „Portret suwalczan po pół wieku” w twórczej formie udokumentujemy 7 października 2017 r. w hotelu Velvet w Suwałkach przy ul. Dwernickiego. W programie: wystawa okolicznościowa, koncert muzyczny, akcja charytatywna, regionalny poczęstunek, projekcja filmu dokumentującego projekt.

Zapraszamy. Ocalajmy wspólnie z miłością od zapomnienia naszą przeszłość, aby pozostawić kolejnym pokoleniom świadectwo ciągłości ich świata.

Kontakt : Fundacja ART-SOS, Suwałki, ul. Chłodna 12 tel. 602 106 061, 508 068 431, biuro@art-sos.pl

Projekt „Portret suwalczan po pół wieku” jest dofinansowany z budżetu Miasta Suwałki oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”