11 listopada Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Cezarego Gójskiego wraz z solistami Natalią Rogucką-Górską, Michałem Sowulem, na scenie wystąpi też Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego oraz kapela ZPiT „Suwalszczyzna” pod kierownictwem Krzysztofa Krzesickiego. Koncert okolicznościowy towarzyszący miejskim obchodom Święta Niepodległości.

11.10.2023godz. 17.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
bilety 40 złSuwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

W programie m. in. utwory:
  • O mój rozmarynieRozkwitały pąki białych różKalina, Kujawiak
  • Preludium c-moll op.28 nr 20 F. Chopina
  • Walc Es-dur, nieopusowany

Natalia Rogucka-Górska – urodziła się w Suwałkach, gdzie w wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach na wydziale fortepianu oraz śpiewu. Absolwentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik oraz kierunku pedagogicznego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych jako pianistka oraz śpiewaczka. Między innymi II Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach, VIII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garlinowicz w Olsztynie, II Festiwalu Piosenki Eleni. Jako solistka wzięła udział w nagraniach płyty „Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?” z piosenkami do tekstów Leszka Moczulskiego oraz kompozycjami Grzegorza Bogdana. Uczestniczyła w licznych inscenizacjach oper takich jak „Cosi fan tutte”W.A. Mozarta czy  „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki na scenie Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2016 roku została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego za liczne osiągnięcia artystyczne. Została wybrana do reprezentowania Polski podczas Międzynarodowego Festiwalu Anny German, podczas którego zdobyła II miejsce. Po festiwalu czynnie koncertuje z repertuarem Anny German m.in. w TVP Polonia z towarzyszeniem pianisty samej Anny German- Bogdanem Sobkowiakiem oraz w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Od ponad 7 lat prowadzi aktywną działalność pedagogiczną poprzez zajęcia wokalne,  rytmiczne i chóralne w warszawskich placówkach. W 2023 roku rozpoczęła działalność w swoim rodzinnym mieście kształcąc wokalnie młode talenty z Suwalszczyzny we własnym Studiu Piosenki Andante.

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

Cezary Gójski – naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę. Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom. W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.