Zapraszamy do „Black Pub Komin” na koncert zespołów: „Dzieciuki” i „No Logo”, który odbędzie się 2 kwietnia, o godz. 20.07.

„Dzieciuki” grupa z Grodna (Białoruś) założona 10 października 2012 r. grająca – folk-punka.

Skład zespołu: Dzianis Żyhaviec – teksty; Paša „Trabl” Trublin – vokal, dudy; Losza Pudzin – gitara; Aleś Dzianisaŭ – teksty, gitara akustyczna, banjo, harmonijka ustna, vokal; Andrej „Piton” Piatko – gitara basowa, back-vokal;  Mikołaj „Kalamba” Palakoŭ – akordeon; Sania „Syr” Syraježka – perkusja. Głównym tematem piosenek zespołu jest historia Białorusi. Ta historia, która jest przemilczana przez obecne władze: antyrosyjskie powstania, antybolszewickie bunty, stalinowskie represje, itp. Pozostałe piosenki to punkowy czad, zabawy i pijaństwo.

Nie grają irish-punka, ale ten styl bardzo na nich wpłynął, ale nie tylko w wymiarze muzycznym. Irlandczyków i Białorusinów jednoczy miłość do ziemniaków, destylatów i nienawiść do imperializmów, które ciągle chciały podporządkować sobie ich spokojne i pracowite narody.

DZIECIUKI zawsze podkreślają swoją apolityczność, ale kategorycznie nie zgadzają się na prawicowe jak i lewicowe totalitaryzmy.

Zespół w Suwałkach zagra po raz piąty, zawsze był bardzo ciepło przyjmowany.

 

„No Logo” to alternatywna kapela reggae, funky, ska z elementami hard rocka założona w 2005 roku w Sejnach. Lider zespołu Adrian Łabanowski – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i muzyki założył kapelę wraz z bratem Tomkiem, wyśmienitym młodym gitarzystą, który pobierał naukę gry u samego Wieśka Kibisza. W skład kapeli wchodzą: Namiot muzyk grający na didgeridoo, najstarszym instrumencie dętym na świecie, który gra również na djembee. Konik – wychowanek Jaco Pastorious’a – serwujący dawkę tłustego basu i wybitny przeszkadzajkarz Burza-conga. Za perkusją niesamowity Bumcol Putin. Kapela oddaje mnóstwo pozytywnej energii na swoich koncertach. Do tej pory zarejestrowanych jest kilka utworów, w jednym z nich (Hańcza) głosu i serca użyczyła Maria Sadowska. Muzycy grają w wielu projektach, m.in. z Marią Sadowską czy Ivanem Komarenką, doświadczenie koncertowe sprawia, iż band, porywa energią i jest zawsze pełny energii i zgrania podczas koncertów.