Zespół Riabina wystąpi 21 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Przed koncertem zapraszamy na warsztaty tradycyjnych pieśni rosyjskich, które poprowadzą członkinie grupy! To wyjątkowa okazja do takiego spotkania i nauki. Nie trzeba umieć śpiewać. Wystarczy chcieć!

Piątek, 21.02.2017, godz. 15:30, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK | ilość miejsc ograniczona

Śpiewać może każdy i każdy powinien. Za pomocą pieśni przekazujemy sobie zwyczaje, elementy tradycji i kultury. Wielu osobom wydaje się, że śpiewanie jest zarezerwowane dla tych, co występują na scenie. Nic bardziej mylnego. Warsztaty pieśni tradycyjnych to spotkanie z prawdą. Przede wszystkim z prawdą o sobie.

 

Nauka śpiewu to także rozwój duchowy. Większość pieśni to pieśni obrzędowe. „Otwarty głos”, prócz walorów funkcjonalnych (mocny, nasycony dźwięk), ma w sobie coś magicznego, rytualnego. Pieśń była podstawowym elementem wesel, chrzcin czy świąt. Dziś kolęd słuchamy w telewizji, a śpiewać umiemy tylko „sto lat”.

 

Zajęcia budzą naturalną muzykalność, ćwiczą pamięć melodii, uczą dyscypliny oddechu i rytmu, kształtują wyobraźnię dźwiękową. Ale najważniejsza powinna być przyjemność płynąca z nauki śpiewu. Kto raz poczuje na plecach ciarki podczas wspólnego śpiewania, ten nigdy ich nie zapomni.


Zespół Riabina po warsztatach zaśpiewa na Sali Kameralnej wielogłosowe pieśni a capella wywodzące się z własnej, rosyjskiej tradycji kulturowej, w tym obrzędowe (weselne), ballady, pieśni i tańce korowodowe. Zapraszamy na koncert połączony z degustacją tradycyjnych potraw kuchni rosyjskiej.