Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku. Wydarzenie rokrocznie przyciąga na „Polski Biegun Zimna” amatorów zimowego szaleństwa. Już po raz siódmy w połowie stycznia spotkamy się nad suwalskim Zalewem Arkadia na prawdziwym Festiwalu Ludzi Północy. Po raz kolejny udowodnimy, że zimą też można być aktywnym (a nawet trzeba)!

SAUNOWY WIECZÓR DOOKOŁA ŚWIATA

Z myślą o koneserach saunowania oraz amatorach błogiego relaksu, VII edycję Stacji Pogodne Suwałki zainauguruje wyjątkowe spotkanie – wieczorny seans z Saunamistrzem. Prowadzącym „ceremonię” będzie Jan Krutul (dyrygent i kompozytor), który tego wieczoru zamieni salę koncertową na saunę w suwalskim Aquaparku. „Saunowy wieczór dookoła świata” potrwa około 3 godzin.

Ceremonia saunowania to wyjątkowy rytuał prowadzony przez wyszkolonego saunamistrza, który dzięki muzyce, zapachom i odpowiedniemu rozprowadzaniu ciepła tworzy z seansu wyjątkowy pokaz.

W zależności od sposobu jej przeprowadzania może relaksować i wyciszać, lub wręcz przeciwnie – dodawać energii i stanowić wyjątkowe źródło rozrywki dla uczestników.

Pokazy saunowania cieszą się dużą popularnością wśród morsów, biegaczy oraz pływaków. Będzie więc to idealna okazja do integracji środowiska sportowców z regionu.

Kiedy: 13 stycznia (sobota) godz. 18:00

Gdzie: Aquapark Suwałki, ul. Papieża Jana Pawła II 7, 16-400 Suwałki

Wstęp bezpłatny!

ICE DISCO – LODOWA ZABAWA W RYTMIE LATINO

Ice Disco, czyli dyskoteka na lodowisku to nowa propozycja w ramach Stacji Pogodne Suwałki. Impreza taneczna w blasku imprezowych świateł i dźwiękach najlepszej muzyki, serwowanej przez profesjonalnego DJ-a odbędzie się na Miejskim Lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 11.

Ice Disco to wyśmienita mieszanka gorących rytmów latino i orzeźwiającego klimatu lodowiska. Stanowi doskonałą alternatywę dla osób chcących połączyć taniec z jazdą na łyżwach.

Kiedy: 13 stycznia (sobota) godz. 19:00

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, ul. Szpitalna 66, 16-400 Suwałki

Wstęp bezpłatny!

II ZLOT MORSÓW NA POLSKIM BIEGUNIE ZIMNA

Ogólnopolski Zlot Morsów na Polskim Biegunie Zimna to II edycja wydarzenia, które zostało wykreowane w zeszłym roku i z biegiem czasu powinno na stałe wpisać się w kalendarz imprez miejskich. Wydarzenie z roku na rok będzie budować swoją markę i już niedługo stanie się rozpoznawalne w środowisku morsów na terenie całego kraju.

Druga edycja rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ona ulicami miasta, m.in.: T. Noniewicza, Chłodną i T. Kościuszki, docierając nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje. Ale zanim to wszystko nastąpi, nie może obejść się bez nowości.

W nadchodzącej edycji czeka nas Bal Przebierańców, będący doskonałą okazją do integracji środowiska morsów z obszaru całego kraju. Wydarzenie w blasku imprezowych świateł i dźwiękach najlepszej muzyki, serwowanej przez profesjonalnego DJ-a odbędzie się w obiekcie Hańcza Inn, przy ul. Wojska Polskiego 2.

BAL MORSÓW – KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

Podczas zeszłorocznej edycji nie zabrakło miłośników mroźnych kąpieli z Sejn, Augustowa, Ełku, a także Litwy. Nie inaczej będzie tym razem. Dodatkowo, dzięki współpracy z Suwalskim Klubem Morsów oraz grupą „Aktywersi”, organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji, niż miało to miejsce w roku ubiegłym.

KARNAWAŁOWA FIESTA NAD ZALEWEM ARKADIA

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią się balie, mobilne sauny, leżaki z kocami, a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę. Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

W ramach pakietu organizatorzy zapewniają m.in.: pamiątkowy szalik, przypinki, dostęp do strefy saun i balii, poczęstunek w Zimowej Kuchni. Zapisy prowadzone są przez system elektronicznych zapisów.

II ZLOT MORSÓW NA POLSKIM BIEGUNIE ZIMNA – KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

KARNAWAŁOWE BIEGANIE

Ważnym elementem wydarzenia są biegi karnawałowe, w których uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą również udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginale) przebranie. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse do pokonania:

  • Bieg na 5 km – karnawałowy bieg na dystansie 5 km ścieżkami nad Zalewem Arkadia (atest PZLA)
  • Bieg rodzinny – bieg happeningowy skierowany do całych rodzin na dystansie 1.7 km
  • Marsz Nordic Walking – marsz nordic walking na dystansie 3.4 km

Każdy z uczestników biegu / marszu otrzyma pamiątkowy medal. Wydarzeniu jak zawsze będzie towarzyszyć oprawa muzyczna w klimacie latino, a dodatkowo o jego karnawałową atmosferę zadbają konferansjerzy.

Nagrodzone zostaną osoby z miejsc I-III w kategorii kobiet i mężczyzn w biegu na 5 km. Dodatkowe nagrody otrzyma również 12 osób za najbardziej oryginalne przebrania.

Kiedy: 14 stycznia (niedziela) godz. 13:45

Gdzie: tereny rekreacyjne nad Zalewem Arkadia, 16-400 Suwałki

Zapisy zostaną uruchomione w dniu 18.12. (poniedziałek) o godzinie 12:00 za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl