W ostatni weekend stycznia (28-29 stycznia) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury oraz Suwalskim Klubem Morsów, Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”, Grupą AKTYWERSI, jak również partnerami tj. C.H. Suwałki PLAZA i MK Bowling zapraszają suwalczan do zimowej zabawy. W tegorocznym programie znalazły się działania cieszące się dotąd dużą popularnością. Nie zabraknie też nowych propozycji, które doskonale wpiszą się w unikalny charakter tego wydarzenia.

Stacja Pogodne Suwałki rozpocznie się w sobotę (28 stycznia) spotkaniem z podróżnikami, które zorganizuje Suwalski Ośrodek Kultury. W sali kameralnej SOK-u z suwalczanami oraz pasjonatami podróży spoza miasta, spotkają się Hubert Stojanowski i Radosław „Ryba” Milewski. Czeka nas również „Suwalski Katar – na zdrowie!”, czyli najzimniejszy mecz w Polsce po gorącym Mundialu w Katarze. Jest to nowa propozycja, która z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej. Mecz zostanie rozegrany w warunkach wieczornych na tzw. „Polskim Biegunie Zimna”.

Co więcej? Kolejny dzień pełen emocji rozpoczniemy od kawy w MK Bowling (II piętro C.H. Suwałki PLAZA), a towarzyszyć nam będzie Michał Walczewski – dziennikarz, bloger, podróżnik, miłośnik historii, geografii i… biegania! Będzie to spotkanie autorskie poświęcone maratonom odbywającym się w najbardziej „ekstremalnych” miejscach świata. Następnie I Suwalski Zlot Morsów, czyli zimowa kąpiel na Polskim Biegunie Zimna! Tej pozycji nie mogło zabraknąć w tegorocznym programie Stacji Pogodne Suwałki. Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta: m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki.

Ważnym elementem wydarzenia jest karnawałowy bieg na 5 km, w którym uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginalne) przebranie. W nadchodzącej edycji Stacja Pogodne Suwałki zostanie rozszerzona o zimowy marsz Nordic Walking (zaliczany do Suwalskiej Olimpiady Seniorów) oraz karnawałowe biegi dla dzieci.

Drodzy Seniorzy! Aby wziąć udział w pierwszym etapie Suwalskiej Olimpiady Seniorów, zapraszamy do zapisów telefonicznych pod numerem 87 566 32 81. W dniu wydarzenia należy zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i odbioru pakietu startowego, najpóźniej do godziny 13:30! Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal, najlepsi zaś powalczą o dodatkowe nagrody.

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią balie, mobilne sauny, leżaki z kocami, a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę. Najmłodsi nie będą narzekać na nudę. Pojawi się specjalna strefa animacji z bohaterami bajki „Kraina Lodu”. Będzie okazja, aby spotkać Elsę i Olafa, ale również Misia UśMicha – maskotkę Suwałk, którą uwielbiają dzieci.

Tak jak w poprzednich latach Stacja Pogodne Suwałki to impreza towarzysząca 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też wolontariusze fundacji WOŚP, która jest organizatorem największej akcji charytatywnej w Polsce, pojawią się m.in. nad Zalewem Arkadia, a uczestnicy będą mogli podzielić się swoim dobrem zapełniając puszki z charakterystycznym czerwonym serduszkiem.