Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie z Bartoszem Michalakiem

28 wrzesień 2021, godz. 17:00

Z okazji Roku Wajdy w Suwałkach – 28 września Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Bartoszem Michalakiem autorem książki „Wajda. Kronika wypadków filmowych”.

Spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 17.00 w sali im. J. Towarnickiej w Bibliotece przy ul. E. Plater 33A. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki do odebrania w administracji Biblioteki – ul. E. Plater 33A, II piętro.

„Kronika wypadków filmowych” – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich filmów Wajdy – od „Pokolenia” do „Wałęsy” – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie. Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda. (lubimyczytać.pl)

Szczegóły

Data:
28 wrzesień 2021
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top