Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z autorem thrillera „Gałęziste” – Arturem Urbanowiczem.
Spotkanie odbędzie się 11 lutego 2016 r. (czwartek) o godz. 17:00 w siedzibie Biblioteki przy ul. E. Plater 33A, II piętro, Sala im. Jadwigi Towarnickiej.

Książka „Gałęziste” to intrygująca opowieść i trzymający w napięciu thriller, od którego trudno się oderwać. Tytułowe Gałęziste to jedno z jezior na Suwalszczyźnie, dokładnie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, a jednocześnie to miejsce przerażających przygód bohaterów książki Urbanowicza. Akcja powieści rozgrywa się także w Suwalskim Parku Krajobrazowym i Puszczy Rominckiej, a niektóre wątki fabularne zostały oparte na legendach i historii regionu.

Artur Urbanowicz to utalentowany, młody pisarz pochodzący z Suwałk. Od najmłodszych lat zafascynowany klimatami grozy pod każdą postacią i uzależniony od pisania w każdej formie. W swoich tekstach wierny pięciu podstawowym zasadom – mają się lekko i przyjemnie czytać, wciągać, manipulować, grać z czytelnikiem i obowiązkowo posiadać zaskakujące zakończenie. Skąd czerpie pomysły i inspirację? „Inspiracja to życie. Inspiracja jest wszędzie” – mówi. „Od zawsze lubiłem bujać w obłokach i wymyślać różne historie. Kiedy przyjdzie mi do głowy ciekawy motyw albo przykładowo usłyszę gdzieś chwytliwy dialog, to od razu muszę to sobie zapisać. Nieraz jest tego tak dużo, że za tym nie nadążam.” – śmieje się. „Wymyślić fajną historię wbrew pozorom nie jest trudno. Najtrudniejsza jest konsekwencja i samozaparcie, by wytrwale przelewać ją na papier. Plus niezliczone poprawki – każdego zdania, każdej kropki i przecinka, poszukiwanie optymalnego szyku słów, by całość brzmiała jak najlepiej… Mój perfekcjonizm pod tym względem jest chorobą!” Pisanie to jego pasja. Na co dzień pracuje w firmie informatycznej i wykłada na Uniwersytecie Gdańskim. (Źródło: www.anojo.pl)