Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach i Świetlica Gminna w Wiżajnach zapraszają na spotkanie z autorką książki „Trójstyk: gawędy o granicach” Aleksandrą Domańską. Spotkanie poprowadzi Andrzej Szymański. Odbędzie się ono w Świetlicy Gminnej w Wiżajnach o godz. 17.00. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki i zdobycia autografu. Wstęp wolny.

Partnerm spotkania jest Wydawnictwo Znak https://www.znak.com.pl/

27 września 2022 roku pierwotna granica ustanowiona na Trójstyku będzie miała 600 lat! To data Traktatu w Mełnie ustanawiająca granice między Królestwem Polskim, Zakonem Krzyżackim, a Wielkim Księstwem Litewskim.

Spotkanie autorskie będzie głównym punktem programu Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”, które jest obszerne znaczeniowo, nawiązujące do literatury i choćby sytuacji wojny na Ukrainie. Po spotkaniu w świetlicy zapraszamy do biblioteki na rozmowy związane z książką, nami i naszym regionem. Młodszych czytelników zapraszamy na projekcję filmu w bibliotece „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” oraz czytania, zabawy i może nocny spacer zależnie od pogody.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Wiżajnach