Jacek Sawicki powraca na scenę z wyśmienitym monodramem „Moskwa-Pietuszki”. Charyzmatyczny aktor znakomicie ukazuje walkę człowieka z samym sobą, nałogami i demonami. Na scenie także aktorzy Teatru Efemerycznego w „Sztuczce”.

„Sztuczka” i „Moskwa-Pietuszki”
12.03.2016, godz. 17:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł i 10 zł (ulgowe) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

MOSKWA–PIETUSZKI wg Wieniedikta Jerofiejewa
w wyk. Jacka Sawickiego
reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

adaptacja tekstu: Jolanta Hinc-Mackiewicz i Jacek Sawicki
opracowanie muzyczne: Jacek Sawicki
efekty dźwiękowe i studio nagrań: Jacek Racis

Monodram według kultowego tekstu Wieniedikta Jerofiejewa opowiadający o cierpieniach bohatera uwikłanego przez swoją wrażliwość w przygodę z alkoholem i demonami. Chwilami prześmiewcza, chwilami żałosna, chwilami porywająca opowieść o ludzkich zmaganiach z samym sobą i ze światem, do którego nie przystajemy. Przepiękna muzyka Mozarta, towarzyszy niezwykle wrażliwemu muzycznie i emocjonalnie – znawcy tematu – psychiatrze z zawodu – Jackowi Sawickiemu, którego można śmiało nazwać współtwórcą spektaklu. Zapowiadamy ucztę teatralną pięknie podanego słowa i wspaniałej muzyki.

Przeczytaj recenzję z premiery spektaklu autorstwa Jowity Żylińskiej, uczestniczki warsztatów „Odczytać i zapisać siebie” prowadzonych w SOK.

Scenografia do spektaklu została stworzona dzięki uprzejmości Jolanty Suchockiej i Jana Mazgaja z PKP CARGO S.A. w Suwałkach.

Galeria zdjęć z "Moskwa-Pietuszki" z października 2014 roku (fot. Anna Sowul):

SZTUCZKA wg „Magii” Sandora Marai
w wyk. Teatru Efemerycznego
reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Spektakl „Sztuczka”  według pomysłu Marcina Brzozowskiego, wykładowcy PWSFTviT w Łodzi wyreżyserowała Jolanta Hinc-Mackiewicz. Przedstawienie powstało na podstawie „Magii” Sandora Marai.

Na scenie pojawią się utalentowani aktorzy z Teatru Efemerycznego.

„Sztuczka” miała premierę 9 marca 2014 roku. Do tej pory można było ją obejrzeć w SOK kilka razy. Teraz nadarza się kolejna okazja, by zobaczyć znakomity spektakl.

ury