Przygotowania do Suwałki Blues Festivalu 2023 trwają na pełnych obrotach a najlepszym dowodem na to jest kwietniowa ROZGRZEWKA. W tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi zespół Hard Rockets.

14.04.2023, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety 30 zł, Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic, która powstała w 2004 roku i – z niewielkimi zmianami w składzie – gra nieprzerwanie aż do dziś. Przez długie lata zespół funkcjonował głównie na lokalnej scenie, choć zdarzały się i ogólnokrajowe sukcesy jak III Miejsce na festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008), doskonale przyjęte koncerty na warszawskich festiwalach Ochota Blues Festival, Bemowo Blues oraz w  klubie „Stodoła” a także podczas festiwalu Bies Czad Blues. Przełomowym dla zespołu okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzał singiel „Elektryczne Dziady”. Utwór będący hard rockową interpretacją poezji Adama Mickiewicza. Piosenka była emitowana na antenach wielu rozgłośni radiowych co sprawiło, że trafił do powszechnej świadomości a Hard Rockets zyskało ogólnopolską rozpoznawalność. Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP. Kolejne single – „Błękitna Sukienka” oraz „Patryota”, „Człowiek z Wysokiego Zamku” znalazły się w notowaniach radiowych list przebojów i można je usłyszeć na antenach do dziś. Trudny, pandemiczny czas, zespół poświęcił na pracę nad swoją debiutancką płytą „Elektryczne Dziady i Inne Gusła”, która ukazała się 2 listopada 2022 roku. Płytę promuje singiel „Człowiek z Wysokiego Zamku”.
Muzyka Hard Rockets to szeroko pojęty rock mocno zakorzeniony w bluesie – utwory zespołu gościły w audycjach radiowych takich znawców muzyki bluesowej jak Jan Chojnacki, Andrzej Jerzyk czy Piotr Gwizdała. Słychać w nich inspiracje takie jak Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes ale też i te mniej oczywiste jak Dr. John, Derek Trucks, Robert Johnson, Tom Waits czy Nick Cave. Do tego dodajmy jeszcze wpływy śląskiego folkloru i słowiańskich wierzeń oraz dieselpunkową estetykę inspirowaną pracami Jakuba Różalskiego.

Aktualnie zespół koncertuje w składzie:

  • Łukasz Sojka (śpiew, gitara, harmonijka ustna),
  • Paweł Gór-nioczek (gitara, chórki),
  • Dariusz Pecyna (bass, chórki),
  • Błażej Chwieralski (perkusja, chórki).
  • w studio oraz podczas wybranych koncertów zespół wspomaga Łukasz Antes (hammond, piano, klawisze).

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>