Zapraszamy na koncert bluesowy, który będzie Rozgrzewką przed Suwałki Blues Festival 2017. Wystąpi amerykański zespół BIG DADDY WILSON TRIO, 23 marca 2017 r., godz. 21.00. Sala in. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 35 zł.

Koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Program 3 Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”.

Podczas koncertu zostanie podany program 10. edycji Suwałki Blues Festival 2017, w tym zapowiedź polskich kwalifikacji do European Blues Challenge 2018.

suwalki blues

Big Daddy Wilson to amerykański wokalista bluesowy, na którego koncie znajduje się dwanaście kilkakrotnie nagrodzonych płyt. Urodził się w miejscowości Edenton w stanie Północna Karolina, gdzie większość populacji stanowili Afro-Amerykanie, a połowa z nich żyła poniżej granicy ubóstwa. Śpiewać zaczął w kościele, ale o karierze scenicznej nie myślał, w związku z brakiem śmiałości, który odczuwał od dziecka. Jako szesnastolatek Wilson rzucił szkołę, a niedługo potem zaciągnął się do armii. Stacjonował w Niemczech i tam miały miejsce dwa najważniejsze dla jego dorosłego życia wydarzenia: zakochał się w dziewczynie, dla której napisał swoją pierwszą piosenkę i która została jego żoną, a także po raz pierwszy usłyszał bluesa.
Po 7-letniej służbie postanowił nie wracać do ojczyzny, zostać w Niemczech, i rozpocząć karierę muzyczną występując w klubach, teatrach, na festiwalach, w radiu i telewizji. Ma na koncie kilkanaście albumów, nagranych w różnych składach i dla różnych wytwórni. Wilson, to przepiękny, głęboki, zapadający w pamięć woka. Takiego głosu się nie zapomina!
W 2013 roku jego album „I’m Your Man” został najlepszym bluesowym albumem w Niemczech, zaś w 2014 roku Big Daddy Wilson został ogłoszony najlepszym bluesowym artystą w tym kraju. Przez ostatnie dwadzieścia lat objechał cały świat grając liczne koncerty, pisząc teksty i wydając płyty. W zeszłym roku opublikował swój najnowszy krążek „Time”.
Big Daddy Wilson, nieszablonowy wokalista i kompozytor.
https://www.youtube.com/watch?v=344UDg356iY
https://www.youtube.com/watch?v=eHq_c7AbUlc
https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=dJsDhtytN2Y

suwalki sok

Więcej informacji o wykonawcy: www.bigdaddywilson.com