Koncert z III Programem Polskiego Radia
Zagrają BLUES JUNKERS – triumfator II Konkursu Zespołów Bluesowych SBF 2015
Czwartek, 21.04.2016, godz. 21:00
Duża Scena, Jana Pawła II 5

Temperatura przed Suwałki Blues Festival 2016 rośnie, ale potrzebujecie dodatkowej dawki bluesa? Idealnym rozwiązaniem jest SBF 2016 – ROZGRZEWKA. W specjalnym koncercie na kilka tygodni przed festiwalem zagrają Blues Junkers, którzy w 2015 roku odnieśli ogromny sukces w Suwałkach!

Bilety: 15 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Do Suwałki Blues Festival coraz mniej czasu. Żeby być dobrze przygotowanym, trzeba się rozgrzać. Dlatego wszystkich miłośników bluesa, ale nie tylko, zapraszamy na Rozgrzewkę przed SBF 2016!

Blues Junker_1

Znakomite bluesowe granie-rozgrzanie gwarantuje zespół BLUES JUNKERS, który wygrał drugą edycję Konkursu Zespołów Bluesowych podczas Suwałki Blues Festival 2015. W nagrodę grupa otrzymała statuetkę oraz 10 tysięcy złotych. Ponadto zagrali na jednej z głównych scen Suwałki Blues Festival 2015.

Blues Junkers_SBF_2016_1

Do Suwałk zawitają ponownie po reprezentowaniu Polski w European Blues Challenge 2016, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016 roku w Torrita di Siena we Włoszech. Możliwość występu w tym prestiżowym konkursie BLUES JUNKERS zapewnili sobie, wygrywając konkurs podczas SBF.

Koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Program Trzeci Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”. W trakcie transmisji będzie można posłuchać nie tylko znakomitego bluesa, ale poznać także szczegóły tegorocznego Suwałki Blues Festival i trzeciej edycji konkursu zespołów bluesowych ramach SBF 2016.

Blues Junker_2

 Zespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną grupy jest minimalizm – zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera… Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest „BLUES NOT DEAD” (to także jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Misją zespołu jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach, dzięki czemu świat będzie lepszy.

Źródło: http://soksuwalki.eu/suwalki-blues-festival-2016-rozgrzewka/