13 sierpnia w Black Pub Komin wystąpią Jegliński/Wołkow (akustyczny punk – Warszawa) oraz Tyapin Crew (rap/hard core – Białoruś).

Wstęp – 20 PLN.

 

Jegliński/Wołkow – akustyczny duet stworzony przez dwóch akordeonistów i autorów tekstów. Rockowym i punkowym rytmom granym na minimalistycznym zestawie perkusyjnym i akordeonie towarzyszą zaangażowane teksty – na poważnie i nie na poważnie. Panowie poznali się na początku 2022 roku i niespełna dwa miesiące później wystąpili po raz pierwszy jako kolektyw.

Skład: Filip Jegliński – akordeon, bębny, śpiew, teksty oraz Seweryn Wołkow – akordeon, bębny, śpiew, teksty

 

TYAPIN CREW (Białoruś, rap-core)

Andrei Tyapin to raper z Białorusi. Na scenie od 2004 roku. W tym czasie jego brzmienie przekształciło się z liryki w underground, a później w coś, co czasem przypomina grime, czy drills.

https://www.facebook.com/tyapinrap

Najwięcej wyświetleń na jego YoyTube ma „Piervyj-Vtoroj”. Ale „Diesiatka” też jest warta uwagi.

W 2020 roku, jak wielu Białorusinów, niespodziewanie (nawet dla siebie) zdecydował się zmienić kraj na bardziej swobodny. Kilka jam session w warszawskich pubach pomogło znaleźć nowych muzycznych przyjaciół – pojawił się Тяпин CREW. Brzmienie stało się bardziej agresywne i mocne, ale przekaz pozostał dobry. 21 lutego, w dniu ojczystego języka ukazał się pierwszy studyjny live na wiersz białoruskiego poety Michasia Czarota „Buntar”. Wiersz został napisany w 1922 roku, ale teraz staje się coraz bardziej aktualny.

Wszystkie linki na tyapin.com