Barwny, ale sentymentalny portret obecnych 30-latków. Kim są? Które ich marzenia się spełniły? Co zostało z zachwytu kapitalizmem i demokracją? Co pamiętają z lat 90-tych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Stana Tymińskiego? A może smak gumy balonowej? Przed spektaklem – warsztaty.

„Rewolucja balonowa” Julii Holewińskiej
Poniedziałek, 19.10.2015, godz. 19.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
UWAGA! Spektakl dla widzów od 13 lat.

Młodzież 13+ i osoby dorosłe zapraszamy również na warsztaty teatru dokumentalnego (czas trwania: 2 godziny). 
Zapisy pod adresem: sok@soksuwalki.eu. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.

Sentymentalna opowieść o polskiej transformacji ustrojowej lat 90. widzianej oczami małej dziewczynki. To również portret pierwszego wychowanego w demokracji pokolenia – dzisiejszych trzydziestolatków, którzy jako kilkuletnie dzieci obserwowali zachodzące w Polsce zmiany. Kim są dziś? Które z ich marzeń się spełniły, a z którymi musieli się rozstać? Co tak naprawdę pamiętamy z tamtych lat? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Ta niezależna produkcja to połączenie spektaklu teatralnego z koncertem. Aktorce towarzyszy na scenie kontrabasista – muzyka ilustruje i nadaje rytm akcji, a także przywołuje cytaty muzyczne (m.in. „Monalizę” Papa Dance, czy „Telefony” Republiki). Po premierze w warszawskim Teatrze Powszechnym, to druga, odświeżona odsłona monodramu Katarzyny Marii Zielińskiej.

Ta niezależna produkcja to połączenie spektaklu teatralnego z koncertem. Kontrabas uzupełnia monolog, w jednej chwili podążając za jego rytmem, w innej skłaniając do wyśpiewania tekstu. Spektakl zbudowano jak muzyczną partyturę. Aktorka mówi, śpiewa, naśladuje dźwięki natury i głosy przeróżnych postaci. Finezyjnej formie muzycznej towarzyszą migawki starych zdjęć przedstawiających rzeczywistość przełomu ’89 roku. Spektakl mówi o naszej niedawnej historii, czymś dla nas niezwykle bliskim. Jest dla tych, którzy te emocje pamiętają oraz dla tych, którzy chcą je odkryć i przeżywać teraz, którzy poszukują kontaktu ze sztuką ambitną i rozrywkową w jednym.

Czas trwania spektaklu: 75 minut

Odtwórczyni głównej roliKatarzyna Maria Zielińska – to absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2005), ukończyła także szkołę muzyczną pierwszego stopnia oraz była słuchaczką szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie skrzypiec. Na scenie zadebiutowała już na trzecim roku studiów monodramem „Goście” w reżyserii Eweliny Pietrowiak. Od 2005 roku jest aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. W czerwcu 2012 r. otrzymała Nagrodę Publiczności dla Najlepszej Aktorki na 3. Festiwalu Konfrontacji Młodych m-teatr za monodram: „Rewolucja Balonowa” w reżyserii Sławomira Batyry. Karierę filmową rozpoczęła od filmów: ”Pręgi”, „Oda do Radości – Morze”, ”Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.