Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Piknik na Klonowej

2 września 2022, godz. 16:00

W piątek 2 września suwalska Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej zaprasza dzieci i rodziców na Piknik na Klonowej. Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00 przy budynku Filii nr 2, ul. Klonowa 41.Wśród atrakcji:

Planetarium mobilne (8+) godz. 16.30 i 17.30. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zgłoszenia – nr tel. 875656246 (wew. 13)
Więcej o Planetarium TUTAJ 

Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Chętnym, którzy zgłoszą się w trakcie akcji ze swoją książką, mogą uzyskać okolicznościową pieczątkę.

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą  – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Animacje i zabawy dla dzieci

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
2 września 2022
Czas:
16:00 - 17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Filia nr 2 Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
Klonowa 41
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 567 11 09
Strona internetowa:
http://bpsuwalki.pl
Top