Koncert premierowy promujący płytę „Jestem za mała” młodej wokalistki z Suwalszczyzny. Jedenaście melodyjnych piosenek, wsparcie świetnych muzyków, niebanalne teksty plus oryginalna barwa głosu i niekłamany talent to gotowa recepta na sukces.

Piątek, 4.11.2016, godz. 18:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Monika Bogdanowicz ma 12 lat i pochodzi z Suwałk. Nad piosenkami na płytę pracuje od dwóch lat. Jedenaście utworów, w większości utrzymanych w popowym rytmie, opowiada o życiu codziennym młodej wokalistki (na co dzień uczennicy 1. klasy Gimnazjum nr 5 w Suwałkach), o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Na krążku znalazły się między innymi takie piosenki jak „Takie miejsca”, „Jestem za mała” czy „Krew biało-czerwona”. Autorem muzyki jest Wiesław Jarmoc, a teksty do 8 utworów Zbigniew Gniedziejko.

Dużym walorem płyty jest fakt, że przy jej realizacji pracowali sami suwalczanie, a teledyski do piosenek kręcono w Suwałach i okolicach – w wideoklipach można zobaczyć Monikę spacerującą nad brzegami Czarnej Hańczy, w miejskim parku, na placu Marii Konopnickiej czy na suwalskim deptaku, ul. Chłodnej. „Takie miejsce, takie miasto i klimat nie całkiem, a ja właśnie wtedy myślę – takie są Suwałki, to moje Suwałki” – śpiewa Monika. Płyta została zrealizowana dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Wokalistka talent pokazała swoją przygodę ze śpiewem zaczęła mając 2 latka. Widząc w telewizji występ Edyty Górniak w piosence „To nie ja” zaczęła śpiewająco powtarzać refren, zaskakując rodziców poziomem wykonania. Na poważnie przygodę ze śpiewem rozpoczęła mając 6 lat, trafiając pod skrzydła Wiesława Jarmoca, znakomitego muzyka i pedagoga, instruktora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Na scenie zadebiutowała w wieku 7 lat. Z sukcesami bierze udział w wielu konkursach i festiwalach piosenek w Polsce, zdobywając między innymi wyróżnienie i Brązową Muszelkę Wigier, wyróżnienie w eliminacjach strefowych Wygraj Sukces, pierwsze miejsce w przeglądzie piosenki anglojęzycznej. Można ją było zobaczyć m.in. w:„Petersburski Music Show” w TVP ABC czy ,,Małych gigantach” w TVN, obecnie – w TVP1 w programie ,,Hit Hit Hurra”.

Nad muzycznym rozwojem Moniki czuwa dr Ignacy Ołów oraz Emil Kulbacki prowadzący zajęcia wokalne Studia Piosenki „Świetlik” SOK, na które Monika regularnie uczęszcza. Oprócz śpiewu Monika jest uzdolniona tanecznie, swój talent rozwija na zajęciach w Studiu Dance Academy pod kierunkiem Michaila Nikolova w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jej ulubione style taneczne to modern jazz i taniec nowoczesny.

plakat a2