Muzyczne opowieści o życiu i śmierci, o duszy i ciele, o miłości i zdradzie. Współczesne wariacje wokół „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza usłyszymy w Suwalskim Ośrodku Kultury 10 września. Podczas spotkania udamy się w podróż do krainy świtezianek, meluzyn; tych z pradawnych puszcz i jezior, i tych, które w nowych postaciach powracają do współczesnego miasta.

10.09.2022, godz. 19.00
Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

Wstęp wolny | Liczba miejsc ograniczona

zamów transport door-to-door >>

Spotkanie, przenikanie się, zderzenie i współbrzmienie tradycyjnych ballad dziadowskich na lirę korbową, akordeon i głos Jacka Hałasa, z motywami na bluesową gitarę Jarka Kaczmarka, akordeon Katarzyny Jackowskiej-Enemuo i głos Barbary Derlak. Muzyczne opowieści o życiu i śmierci, o duszy i ciele, o miłości i zdradzie. Współczesne wariacje wokół „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. „Romantyczność” i ”Świtezianka” Adama Mickiewicza otwierają przejścia do świata ludowej wyobraźni. Poetycka podróż do krainy świtezianek, meluzyn; tych z pradawnych puszcz i jezior, i tych, które w nowych postaciach powracają do współczesnego miasta.

Wystąpią:
  • Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, akordeon, piszczałki, instrumenty perkusyjne
  • Katarzyna Jackowska-Enemuo – akordeon, śpiew
  • Barbara Derlak – śpiew, harfa
  • Jarek Kaczmarek – głos, gitara
Koncert realizowany w ramach projektu „Nowe szaty Świtezianki. Ballady i romanse 2022” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury