Świetnie przyjęte „Małe zbrodnie małżeńskie”, poruszające „Bez mojej zgody” oraz premierowe „Życie przed sobą” w wykonaniu Aleksandry Łazarskiej w Niedzieli z Teatrem Efemerycznym.

Niedziela, 4.10.2015
godz. 17:00 – PREMIERA „Życie przed sobą”, godz. 17:40 – „Bez mojej zgody”, godz. 18:30 – „Małe zbrodnie małżeńskie”
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł (za trzy spektakle) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

„ŻYCIE PRZED SOBĄ” wg Émile’a Ajara – PREMIERA
wyk. Aleksandra Łazarska (Fabryka Monodramów)

Wzruszająca opowieść o dziecku wychowywanym przez starzejącą się byłą prostytutkę, utrzymującą się z opieki nad niechcianymi potomkami swoich koleżanek po fachu. Bohaterowie mieszkający w wieloetnicznej 18. dzielnicy Paryża borykają się z lękiem o przyszłość, samotnością i brakiem perspektyw na poprawę losu. Sztuka, dzięki charakterystycznemu językowi arabskiego dziecka ukazująca świat z dość oryginalnej perspektywy, jest wielką pochwałą miłości i oddania.

Émile Ajar to, obok Romain Gary’ego, jeden z dwu pseudonimów literackich Romana Kacewa, francuskiego pisarza żydowskiego pochodzenia, scenarzysty i reżysera filmowego, dyplomaty. Jedyny dwukrotny laureat prestiżowej Nagrody Goncourta (mimo, że zgodnie z regulaminem może ona być przyznana danemu autorowi tylko raz) – w tym właśnie zaŻycie przed sobą” wydane pod pseudonimem Émile Ajar. Powieść uważana jest za jedno z  najcenniejszych dokonań prozy francuskiej drugiej połowy XX w.

Premiera spektaklu w wykonaniu czternastoletniej debiutantki Aleksandry Łazarskiej, drugi rok pracującej w zespole Teatru Efemerycznego – Fabryce Monodramów.

„BEZ MOJEJ ZGODY” wg Jodi Picoult
wyk. Martyna Kleszczewska (Fabryka Monodramów)

Monodram powstał na podstawie książki „Bez mojej zgody”, która opowiada historię Annie. Dziewczynce nic nie dolega, ale żyje tak, jakby była obłożenie chora. W wieku 13 lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która w dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak dojrzewa do podjęcia decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.