Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

„Narodowe Czytanie”

5 września 2015, godz. 16:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na czytanie „Lalki” Bolesława Prusa organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Akcja popularyzuje czytelnictwo, zwraca uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę, wzmacnia poczucie kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.

Rozpoczynamy 5 września 2015 r. (sobota) o godzinie 16:00 na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wybrane fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa czytać będą Suwalczanie. Akcja będzie trwała około 2 godzin.

„Lalka” Bolesława Prusa to nowoczesna, europejska powieść. Podziwiamy w niej wyjątkowy sposób przedstawienia polskiego romantycznego patriotyzmu w połączeniu z niestrudzonym pozytywistycznym budowaniem własnej pozycji ekonomicznej i intelektualnej. Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki, Izabela Łęcka są postaciami niezapomnianymi. „Lalka” to obraz ludzi, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia o sobie i o swojej epoce.

Zachęcamy do wspólnego czytania „Lalki”. Każdy, kto przyjdzie na Plac Marii Konopnickiej 5 września 2015 r. będzie mógł przeczytać głośno swój ulubiony fragment powieści Bolesława Prusa.
Współorganizatorzy:

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej

Suwalski Ośrodek Kultury

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Szczegóły

Data:
5 września 2015
Czas:
16:00 - 17:00
Strona internetowa:
http://bpsuwalki.pl

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Plac M. Konopnickiej
Suwałki, 16-400 Poland + Google Map
Top