Drodzy Suwalczanie, z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od Suwalskiego Ośrodka Kultury jesteśmy zmuszeni odwołać koncert „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz” (17.09.2023). Zakupione bilety podlegają zwrotowi. W tym celu zapraszamy do kontaktu z kasą SOK lub portalem ebilet.
Jednocześnie zapraszamy Państwa na pozostałe wydarzenia towarzyszące obchodom 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Na jednej scenie w Suwałkach – BISZ, MARIKA, MATYLDA/ŁUKASIEWICZ w niepowtarzalnym koncercie z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury.
17.09.2023 o godz. 18.00, Sala im. Andrzeja Wajdy

Nowy mocny duet na polskim rynku muzycznym. Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje. W 2022 roku Matylda Damięcka I Radek Łukasiewicz zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych. Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album.

Razem zastanawiamy się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.

Matylda/Łukasiewicz

Skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem “Matka” – piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Została bardzo dobrze przyjęta i pnie się w górę list przebojów (1 miejsce na liście Radia 3/5/7), zdobywając coraz więcej odbiorców.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły.

Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym.

MARIKA

Marika jest artystką muzyczną, piszącą teksty piosenek oraz komponującą muzykę dla siebie, a także wielu innych artystów, również bardzo znanych nazwisk polskiej estrady.

Ta charyzmatyczna artystka sceniczna od początku swojej drogi dała poznać się swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki. Jako debiutantka zaczęła występować w małych klubach muzycznych z najlepszymi DJ-ami branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny i występować na nich, nie tylko w Polsce.

Marikę, jako estradową postać (w imponujących warkoczykach) zapewne znają uczestnicy przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji. Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę.

BISZ

Urodził się w Bydgoszczy. Na początku swojej muzycznej drogi działał z lokalnymi raperami. Razem z Rafałem „Oerem” Skibą oraz Karolem „Kayem” Tomasem założył B.O.K. W swych tekstach snuje namysł nad uwikłaniem człowieka w prawa kapitalizmu, zapośredniczenie medialne, dążenie do sukcesu. Próbuje znaleźć granice wolności i indywidualizmu, zastanawia się nad stratą i przemijaniem. Rzeczywistość w jego oczach jest jakby wyjęta z powieści Kafki – szukanie ucieczki z niej nie ma sensu. Z drugiej strony wytchnienia szukać można w zauważaniu codzienności i próbie akceptacji własnego losu.

Bisz wydał album Blady Król – konceptualny zestaw opowieści o trudnych aspektach ludzkiego losu. Rap alternatywny, poetycki, inteligentny, refleksyjny. Tak najczęściej określa się twórczość Bisza. Teksty najeżone są literackimi nawiązaniami. Sam raper nie kryje się z fascynacją twórczością Gombrowicza oraz Davida Fostera Wallaca.