Czas na kolejne Muzyczne Spotkania Młodej Generacji, które odbędą się w 13 kwietnia 2024 r. w Kawiarence Artystycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tym razem na scenie zobaczymy zespół BlueScafe.

13.04.2024, godzina 18.00

Kawiarenka Artystyczna SOK, ul. T. Noniewicza 71
Wstęp wolny

BlueScafe to nowa nazwa istniejącej już ponad 3 lat formacji bluesowej jaką była Akademia Bluesa, jak sama nazwa wskazuje, mocno związana jest z bluesem. Inicjatorem powstania zespołu był Tomasz Kierejsza- pedagog i bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy. Ponieważ grupa na początku swojego istnienia składała się z uczniów szkół podstawowych pierwotną nazwą była nazwa Mała Akademia Bluesa. W zamyśle grupa miała promować tradycję bluesowych spotkań wśród młodych muzyków. Zespół powstał w 2021 r., działając na początku jako kwartet muzyczny. Obecnie członkowie grupy to już uczniowie szkół średnich stąd też nowa nazwa BlueScafe. Zespół wielokrotnie występował na wielu koncertach i imprezach w naszym mieście: Dni Suwałk, Dzień bez Samochodu, koncertował na Bulwarach nad Czarną Hańczą i w parku Konstytucji 3 Maja, a także na comiesięcznych spotkaniach Muzyki Młodej Generacji jak i na obchodach 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury czy na 16. Suwałki Blues Festival.

Obecnie grupę tworzy pięciu muzyków. Skład zmienił się z początkiem września 2023 r. Młodzi muzycy w swoim repertuarze mają między innymi niezapomniane utwory zespołu Dżem oraz Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zespół kształci swe umiejętności w pracowni muzycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Tomasza Kierejszy.

Skład zespołu:
• Filip Baranowski – wokal
• Wiktor Wasilewski – instrumenty klawiszowe
• Franek Wiszniewski – gitara
• Patryk Baranowski  – gitara basowa
• Patryk Sokół – perkusja