Majówka na placu Marii Konopnickiej będzie w tym roku bardzo muzyczna. W ciągu trzech dni zagrają trzy pełne energii zespoły. FSB, Freakin Rudeboys i Cuba de Zoo rozgonią deszczowe chmury, zaproszą słońce do tańca i udowodnią siłę muzyki, która poderwie do pląsów nawet największego ponuraka.
Muzyczna Majówka u Marii
Poniedziałek-środa, 1-3.05.2017, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej
Freakin Rudeboys – zespół założony w październiku 2011 roku w Ełku. W jego skład wchodzi ośmiu muzyków kochających reggae i ska. Swoją muzyką i sceniczną energią potrafią rozruszać tłumy podczas koncertów. Słuchaczy porywa bogactwo dźwięków, łącznie brzmień i pozytywny przekaz płynący ze sceny.
W swoim dorobku Freakin Rudeboys mają wspólne występy z takim znaczącymi wykonawcami jak: Daab, Vavamuffin, Jamal, Kamil Bednarek, Strachy na Lachy, Mesajah, EastWest Rockers, Jafia Namuel, Natural Dread Killaz, Bob One & Bas Tajpan, Junior Stress, Raggafaya, Dubska, Natural Mystic Akustycznie, Tallib i O.S.T.R, Tabu, Païaka, Damian SyjonFam.
Koncertowali na największych festiwalach reggae i ska w Polsce i zdobyli wiele nagród – m.in. I miejsce w Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2011, I miejsce w III ogólnopolskim przeglądzie Reggae Ełk Sound System 2012 w Ełku. Zespół wziął udział w finałowym konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas XII edycji Ostróda Reggae Festival 2012, a także otrzymał nominację do tytułu „Polskiej Nadziei Reggae 2012” w plebiscycie najlepszego czasopisma branżowego Free Colours. Ostatecznie zajął III miejsce.
Skład:
Łukasz HERBIK Herbszt – wokal, Kacper Gibniewski – wokal, instrumenty klawiszowe, Maciej Sochoń – perkusja, Mateusz Borawski – gitara, Karol Kopańko – bass, Michał Jurczyk – saksofon, Adam Kulesza – trąbka, Kamil Szejda – trąbka, akordeon, Rafał Poniatowski – akustyk
Cuba de Zoo – jedno z najlepiej brzmiących trio w kraju. Dowodzą tej tezy ich niezwykle energetyczne koncerty. Trzej muzycy postanowili, że w swoim zespole będą stawiali na… trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. W swoim dorobku mają oczywiście trzy, ale to ma się zmienić, płyty: debiutancką „Rozkaz”, dojrzalszą „Trucizna” oraz wydaną wiosną 2016 „Ciałokształt”.
Utwory Cuba de Zoo często goszczą na antenach stacji radiowych „Trójki”, „Jedynki”, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Ich piosenki „Czarne auto” oraz „Grób” dotarły na 12. miejsce Listy Przebojów Programu 3. Polskiego Radia, a „Noc komety” głosami słuchaczy znalazła się nawet na 4. pozycji w zestawieniu.
„Cuba de Zoo to najlepsze co mogło wydarzyć się w polskiej muzyce, to przypomnienie tego czym powinny być bardzo dobre rockowe piosenki. Solidne gitarowe brzmienie, doskonała pulsująca sekcja, ujmujące chórki, charyzmatyczne, melodyjne wokale i co najważniejsze, niebanalne teksty w rodzimym języku, które naprawdę są o czymś” (Mariusz Owczarek Polskie Radio „Trójka”)
Zespół wystąpił m.in. w studiu koncertowym im. A. Osieckiej w „Trójce”, na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2012) oraz na Festiwalu Open’er 2011 w Gdyni.
„Powiew świeżości na zatęchłej polskiej scenie. Poezja drogi, zaskakujące środki wyrazu i naprawdę ciekawy wokal dają piorunującą mieszankę!” (Darek „Maleo” Malejonek)
FSB – zespół grający już od 2005 roku, do niedawna pod nazwą Fri Stejdż Bend. Jego domeną są mocne teksty i niebanalna muzyka. Wraz z decyzją o skróceniu nazwy grupa rozpoczęła kolejny rozdział w swojej karierze. Niedawno w zespole pojawił się nowy basista, pochodzący z Olecka Krzysztof Pęcak. Zespół w obecnym składzie dojrzał do tego, by dokonać wielu zmian w utworach – w pełnym przekonaniu, że wyjdzie mu to na lepsze. Jak wyszło? Musicie przekonać się na koncertach.
FSB koncertował w Polsce, a także w Rosji, Litwie i Niemczech. Jest laureatem paru konkursów muzycznych. Wystąpił w polskiej edycji programu Must Be The Music (2013), żeby, jak mówią muzycy „zobaczyć jak tam jest”. Suwalska grupa wystąpiła w znanych klubach w Polsce: warszawskich Stodoła i Palladium oraz gdańskim B90. Supportowała m.in. Kult, Pidżamę Porno. W 2015 roku FSB wystąpił w w finale konkursu Rytmy Młodych na legendarnym Festiwalu Rockowym w Jarocinie.
Skład:
Paweł Bydelski – wokal, Szymon Arasimowicz – gitara, Krzysztof Pęcak – bas, Michał Krzywonosz – perkusja