Muzyczna audycja edukacyjna. W karnawale czas na bale.

Poniedziałek, 16.01.2016, godz. 11:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł w kasie SOK | Rezerwacje grupowe: tel. 87 563 85 18 | Pobierz ofertę

Menuet czy polka? A może walc albo tango?  Co tańczono na dworach, a co i jak tańczy się współcześnie? Wystarczy przyjść na kolejną audycję muzyczną z Suwalską Orkiestrą Kameralną, by się tego wszystkiego dowiedzieć, posłuchać muzyki, a nawet na nią popatrzeć! Nogi same będą chodziły, przytupywały i rwały się do tańca.

Usłyszymy utwory Piotra Czajkowskiego (walc wiedeński z baletu Śpiąca królewna), Johanna Straussa (Nad pięknym modrym Dunajem, Pizzicato Polka), Josepha Haydna (menuet z 88. symfonii) oraz tango (z filmu Zapach kobiety). A na koniec niespodzianka – pokaz w wykonaniu pary tanecznej tańca towarzyskiego klasy B, bo przecież… w karnawale czas na bale!

W programie ponadto wiele ciekawostek o tańcach, na przykład: skąd pochodzą, jak liczy się ich kroki, jakie mają figury. A jeśli ktoś się odważy, będzie mógł zatańczyć na scenie z towarzyszeniem orkiestry. Audycje z Suwalską Orkiestrą Kameralną to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie dowcipnych spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.

http://soksuwalki.eu/w-karnawale-czas-na-bale-muzyczna-audycja-edukacyjna/