Muzyczna Aleja Gwiazd na Dzień Kobiet

suwalki sok

Wyjątkowe widowisko, w którym wystąpią pierwsza dama polskiej sceny muzycznej Grażyna Brodzińska, nazywany polskim Frankiem Sinatrą Marcin Jajkiewicz, wirtuoz skrzypiec i instrumentalista Bogdan Kierejsza oraz mistrz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka. Artystom towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mateusza Walacha. 

Środa, 8.03.2017, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 98 zł w przedsprzedaży KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
cena regularna (od 23.02.2017) – 128 zł

13 Muzyczna Aleja Gwiazd

Wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki filmowej, musicalowej oraz piosenki ze światowego repertuaru! Będą to między innymi przebojowe „Besame Mucho”, ”La Vie en Rose”,  „Moon River”, „It’s now or never”, „My way” czy „Can’t help falling in love”, chwytająca za serce muzyka z „Ojca Chrzestnego”, „Upiora w operze” czy też „Skrzypka na dachu”. Dynamiczne „Libertango” oraz przepiękny walc z  „Nocy i dni”.

Muzyczna Aleja Gwiazd 2 Muzyczna Aleja Gwiazd 1


 

grazyna_brodzinskaGrażyna Brodzińska (sopran)
Pierwsza Dama Polskiej Operetki. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem.

 

 


 

Marcin JajkiewiczMarcin Jajkiewicz (wokal)
Utalentowany wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy, określany przez wielu jako Polski Frank Sinatra. Uczestniczył w wielu programach rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet  Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym „Jaka to Melodia”.

 

 


Bogdan Kierejsza

Bogdan Kierejsza (skrzypce)
S
krzypek, multiinstrumentalista i kompozytor; do tego showman i ulubieniec publiczności.  Koncertował niemalże na wszystkich kontynentach prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat. W listopadzie 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak. Podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, a koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności wzbudzając powszechny aplauz.


Wiesław PrządkaWiesław Prządka (akordeon/bandoneon)
Wybitny polski akordeonista i bandoneonista. Jest jedynym muzykiem w Polsce, który opanował grę na wyjątkowo trudnym bandoneonie diatonicznym (inny dźwięk na zamykanie i otwieranie). Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Przez wiele lat związany z Poznańskim Kwintetem Akordeonowym. Wiesław Prządka pokazuje, że akordeon świetnie brzmi w takich stylach jak jazz, swing, latino. Z powodzeniem koncertuje w klubach muzycznych, salach koncertowych czy scenach filharmonii. Ma na swoim koncie występy na estradach całej Europy i Stanach Zjednoczonych. Dokonał szereg  nagrań dla radia i telewizji. Zakochany w muzyce francuskiej i argentyńskim tangu.


Mateusz Walach

Mateusz Walach ( dyrygent, aranżer)
Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej  i in. Jest również autorem muzyki teatralnej. Był stypendystą miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz beneficjentem akademickiego stypendium rektora, nagradzającego najlepszych studentów. W 2012 roku został również laureatem konkursu na najlepszego studenta RP Studencki Nobel 2012 na szczeblu uczelnianym i wojewódzkim (wyróżnienie). Od 2010 roku realizuje aranżacje dla Teatru Rozrywki w Chorzowie, a od 2014 roku kontynuuje tę współpracę jako dyrygent. Objął kierownictwo muzyczne spektaklu Niedziela w Parku z Georgem S. Soundheima i J. Lapine’a, musicalu Billy Elliot L. Hall’a i E. John’a oraz musicalu Rękopis znaleziony w Saragossie J. Potockiego w realizacji M. Wojtyszki i K. Dębskiego. Współpracuje z Grażyną Brodzińską, Justyna Steczkowską  Kayah  Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym, zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kasią Wilk, zespołem Universe, Alvernia SPtudios, orkiestrą Filharmonii Lubelskiej i innymi.