„MOONAGE DAYDREAM od 9 grudnia 2022 w Cinema Lumiere.

Moonage Daydream przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.

Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena („Kurt Cobain: Życie bez cenzury”;”Jane”) zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego Davida Bowiego.

W filmie MOONAGE DAYDREAM Brett Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego. Uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, David Bowie porusza kulturę od ponad 50 lat. MOONAGE DAYDREAM jest pierwszym filmem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.

Opowiedziane poprzez osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy i zanurzone w muzyce i słowach Davida Bowiego, MOONAGE DAYDREAM zaprosi widzów do wyjątkowego świata.

W 2018 roku Morgen uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, które obejmuje materiały z całego życia, w tym obszerny katalog niewidzianych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów.

Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem® odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (Bohemian Rhapsody).

Przez całą swoją karierę, ponad pokoleniami, Bowie uczył nas, że nasze różnice są naszymi mocnymi stronami. Z MOONAGE DAYDREAM, Bowie dostarcza nam mapę drogową jak przetrwać XXI wiek, zapraszając widzów do świętowania jego spuścizny.

Więcej informacji i zwiastun: TUTAJ >>

Zapraszam do przeczytania recenzji:

„Moonage Daydream” wciąga jak tornado. Czegoś takiego nie widzieliście”. Małgorzata Czop TUTAJ >>

Brett Morgen znowu oddał hołd wielkiej postaci w najlepszy możliwy sposób”. Maciej Zabłocki TUTAJ >>

Moonage Daydream to niepowtarzalna możliwość spojrzenia na świat oczami „Starman’a”, najprawdopodobniej najbardziej intymne spotkanie z artystą, do którego z całego serca zachęcam zarówno fanów muzyka, jak i widzów poszukujących w kinie nowych, unikalnych i silnie autorskich form wyrazu. Jędrek Lisowski TUTAJ >>

Soczyste, wzruszające, silnie oddziałujące. Wpadniecie w sidła tego Starmana, przybysza z kosmosu. I wiecie co? Po seansie (polska premiera 25 listopada) nie wychodźcie z sali. Poczekajcie, aż skończą się napisy końcowe. Bowie przecież zawsze zaskakuje… Maja Chitro

Maja Chitro na Instagramie: „Bowie pyta dziennikarza: „potępiać artystę za to, że ma publiczność?”. To odpowiedź na przytaczany zarzut, że się sprzedał. Były lata 80.…”

ZAPRASZAMY!!!

„Cinema Lumiere” w Suwałkach