Marzysz o tym, żeby zatańczyć z ukochaną osobą w parze, a może masz dosyć tańców „za rękę”? Chcesz nauczyć się zmysłowych ruchów w rytmie latino, a może wolisz wystudiowaną „ramę” walca angielskiego? Spraw chłopakowi, dziewczynie, znajomym, cioci, sąsiadowi mikołajkową niespodziankę – zabierz ich na tańce! 

Mikołajkowy Maraton Taneczny
6 godzin, 7 instruktorów, 11 stylów tańca
Sobota, 5.12.2015, godz. 19.30

SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 5 zł ( pojedynczy warsztat) / 20 zł (karnet) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Zapraszamy na wyjątkowy maraton taneczny w Suwalskim Ośrodku Kultury. Niezależnie od tego, jak wyglądasz, ile masz lat, czy masz partnera, czy jesteś singlem – taniec stanie się Twoją siłą! Muzyka to za mało! Taniec to zmysły, wdzięk i otwartość na innych – odnajdziemy to w Tobie i nauczymy słuchać wewnętrznego rytmu.

Tylko dla Was – i tylko u nas – 6 godzin tańca w wyjątkowej cenie 20 zł! Pojedynczy warsztat tylko 5 zł! Pod okiem 7 profesjonalnych instruktorów możesz poznać 11 różnych stylów tańca. Zabierz jedynie wygodny ubiór i buty i … gotowe!

Swoisty wstęp do maratonu stanowić będzie jedyny w swoim rodzaju spektakl taneczny „Alexanderplatz”, powstały dzięki współpracy artystów polskich i niemieckich: autorką choreografii jest solistka i choreografka Polskiego Teatru Tańca Paulina Wycichowska, muzykę skomponował Jan A. P. Kaczmarek, a scenografię zaprojektował artysta Franz Dittrich.

Nasz maraton taneczny to świetna okazja, żeby spędzić miły wieczór w świetnym towarzystwie. Potraktujcie to jako rozgrzewkę przed Wieczorem Sylwestrowym. Zapiszcie się już dziś!

PROGRAM

19.30-20.30

 • TAŃCE SALONOWE – prowadzenie: Kinga Kobiela
  Wywodzą się z tańców dworskich i niektórych tańców ludowych. To z nich wyłoniły się tańce towarzyskie (np. walc). Najpopularniejsze to gawot, kadryl, walc, kontredans, lansjer oraz kotylion. Brzmi zabawnie? Za to wygląda baardzo salonowo.
 • BROADWAY JAZZ – prowadzenie: Jadwiga Tylenda
  Kochasz musicale, scenę i wyrazistą konwencję? Tu liczy się nie tylko technika, ale również emocje i gra aktorska. Będziemy tańczyć jak w klasycznej kabaretowej rewii – z kapeluszem. Możesz przynieść własny!

 

20.30-21.30

 • SALSA – prowadzenie: Iryna Popova
  Propozycja zarówno dla par, jak i singli – rozruszamy każdego. Zmysły w pełnym rozkwicie, karaibski luz, świetna zabawa. Salsa pasuje do każdej muzyki, nie wymaga dużo miejsca na parkiecie, znakomicie integruje znajomych i nieznajomych. Przy tych rytmach nie sposób się nudzić.
 • HIP-HOP – prowadzenie: Ewa Niedźwiecka
  To pole do popisu dla Waszej ekspresji i własnej inwencji. ma być dynamicznie (kroki), rytmicznie (gestykulacja) i wyraziście (mimika).

21.30-22.30

 • MODERN JAZZ – prowadzenie: Mihail Nikolov
  Trochę baletu, nieco modern, odrobina tańca akrobatycznego. Tu najważniejsze są rytm i wyobraźnia.
 • WALC ANGIELSKI, WALC WIEDEŃSKI, TANGO – prowadzenie: Renata Skórkiewicz
  Podstawy najbardziej popularnych tańców towarzyskich – ekspresyjnego tanga, które pomoże wyrazić gwałtowne uczucia i eleganckich, romantycznych figur walca.

22.30-23.30

 • TAŃCE NARODOWE – prowadzenie: Kinga Kobiela
  Nauka podstaw tańców ludowych z terenów całej Polski, w tym krakowiaka i poloneza. Jeśli chcecie wywinąć prawdziwego hołubca, zapraszamy!
 • FLASHMOB – prowadzenie: Iryna Popova
  Tu najważniejsza ideą jest zabawa. Znacie termin, znacie założenia, układ (prawie spontaniczny) stworzymy wspólnie na miejscu!

 

23.30 -00.30

 • SHOW DANCE – prowadzenie: Mihail Nikolov
  Waszym ruchom brakuje wyrazistości? Jeśli chcecie nauczyć się swobodnie łączyć nowoczesne formy taneczne, np. modern jazz czy burlesque, to propozycja właśnie dla Was.
 • CHA-CHA, SAMBA – prowadzenie: Emil Kulbacki
  Tańce latynoamerykańskie, tańczone w parach, pełne radości i zmysłowości. Dynamiczna i śmiała samba oraz wesoła i beztroska cha-cha. Przekonacie się, że obu łatwo się nauczyć.

00.30-1.30

 • FREE STYLE – prowadzenie: Ewa Niedźwiecka
  Prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią improwizować i dobrze się bawić.