W dniach 15-17 marca 2024 roku odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie europejskiego młodzieżowego badmintona – MALOW YONEX Festiwal Badmintona. Organizowany od lat dwóch turniej zgromadzi na dwóch halach 464 zawodników z 14 krajów, którzy będą rywalizować na suwalskich parkietach. Turniej odbywa się w dwóch lokalizacjach. Pierwszą z nich będzie dobrze znana z występów siatkarzy Hala Widowiskowo Sportowa Suwałki Arena w której odbędzie się turniej Malow Yonex Polish U17 International. Tam rywalizować będą zawodnicy do lat 17. Drugą lokalizacją będzie również dobrze znana Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 2. W tej hali swoich sił próbować będą zawodnicy do lat 15, 13, 11 oraz 9.

W tegorocznej edycji festiwalu możemy spodziewać się wspaniałych pojedynków na najwyższym poziomie. Do turnieju w kategorii do lat 17 zgłosiła się Europejska czołówka, która będzie rywalizować o punkty rankingowe. Emocji również nie zabraknie również w turnieju w kategoriach do lat 15, 13, 11 oraz 9, który zostanie rozegrany w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

MALOW YONEX Festiwal Badmintona to nie tylko turniej sportowy, ale również wysoko postawiona poprzeczka ze strony organizatorskiej. Przygotowanie hali sportowe Suwałki Arena jest na najwyższym światowym poziomie.

Harmonogram turnieju:

Piątek 15.03

9:00 – Uroczyste Otwarcie turnieju w Hali Suwałki Arena
10:00 – Rozpoczęcie gier w Hali Suwałki Arena oraz w Hali OSiR
Ok. 21:30 – Zakończenie gier w Hali Suwałki Arena oraz w Hali OSiR

Sobota 16.03

9:00 – Kontynuacja gier w Hali Suwałki Arena oraz w Hali OSiR
Ok. 21:30 – Zakończenie gier w Hali Suwałki Arena oraz w Hali OSiR

Niedziela 17.03

9:00 – Rozpoczęcie gier Półfinałowych w hali Suwałki Arena, kontynuacja gier w Hali OSiR
13:00 – Rozpoczęcie gier finałowych w hali Suwałki Arena
Ok. 16:00 – Zakończenie turnieju na obydwu halach