Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, powraca MAJSTER FESTIWAL SIŁY, czyli pojedynek czołowych polskich strongmanów. Nadchodząca edycja odbędzie się 7 sierpnia, a główną areną rywalizacji „Gigantów”, jak potocznie nazywa się zawodników tej dyscypliny, tak jak przed dwoma laty będzie Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Robert Burneika znany jako „Hardkorowy Koksu”. To były strongman, a obecnie popularny infulancer i zawodnik MMA. Oprócz niego na suwalskim stadionie pojawi się Krzysztof Radzikowski – jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy. Popularny „Radzik” to drugi Wicemistrz Polski Strongman 2008 i drugi Wicemistrz Polski Strongman 2009. Wicemistrz Europy Strongman 2009. Wicemistrz Europy w Wyciskaniu Belki 2009. Przyjedzie ze swoim kolegą z programu GOOGLE BOX Dominikiem Abusem, postacią telewizyjną oraz trenerem personalnym. Panowie po raz pierwszy będą gościć w Suwałkach.

Kolejnym gościem specjalnym tegorocznego MAJSTER Festiwal Siły – Puchar Polski Strongman będzie Paula Gorlo – suwalczanka, która zapisała się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Pochodząca z Suwałk sportsmenka, z zawodu stomatolożka, 9 września ubiegłego roku wykonała oszałamiającą liczbę podciągnięć na drążku (aż 4081!) w ciągu 24 godzin, deklasując poprzednika o 344 powtórzenia. W ramach zawodów będą funkcjonować strefy siły przygotowane przez GP-TEAM. Kibice będą mieli okazję wziąć udział w konkursach zwisu i podciągania na drążku. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, a wszyscy startujący na dodatkowe upominki. Rywalizacja będzie przebiegać w kategoriach mężczyzn, kobiet oraz juniorów.

W suwalskich zawodach zmierzą się zawodnicy zaliczani do elity polskiej sceny strongman w tym m.in: Jakub Szczechowski, Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Mariusz Dorawa. Część z nich występowała już przed suwalską publicznością w 2019 r. Nadchodzącą imprezę traktują jako rewanż. Z pewnością poniesie ich doping kibiców sportów siłowych, których w naszym mieście nie brakuje, o czym świadczy wypełniony po brzegi stadion podczas poprzednich zawodów.

Organizatorzy, którymi są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz MAJSTER Centrum Narzędziowe, przygotowali w ramach pojedynku 6 widowiskowych konkurencjach, w tym m.in.: tzw. „spacer farmera” z walizkami o masie 145 kg, przetaczanie 320 kg opony (!), przenoszenie tarczy ważącej 150 kg, czy też tzw. „martwy ciąg” na platformie o masie 260 kg.

Tak jak w poprzednich latach nad przebiegiem konkurencji będzie czuwał Grzegorz Skowroński, znany w regionie i nie tylko były zawodnik sportów siłowych,  m.in. Mistrz Świata Strongman do 106 kg ARNOLD’S CLASSIC 2016 (Floryda, USA).

W ramach zawodów będą funkcjonować strefy siły przygotowane przez partnerów wydarzenia (m.in. Movement Arena), w których publiczność będzie mogła spróbować swoich sił w prostych konkurencjach jak: podciąganie na drążku, zwis na drążku, pompki, brzuszki etc.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00. Wstęp wolny.