Lekcja teatralna: „Miłość i inne demony”, „Sonia Marmieładowa”

Poruszająca historia nietolerancji, głupoty i niespełnionego uczucia w „Miłości i innych demonach” oraz prowokacyjna „Sonia Marmieładowa”. 

„Miłość i inne demony” wg Gabriela Garcii Marqueza,
„Sonia Marmieładowa” wg „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego,
reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz,
Czwartek, 14.04.2016, godz. 10.30

Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 złotych w kasie SOK | Rezerwacje grupowe 87 563 85 08
spektakle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

„MIŁOŚĆ I INNE DEMONY” wg Gabriela Garcii Marqueza
na scenie Zofia Mackiewicz z Fabryki Monodramów
premiera spektaklu odbyła się 9 listopada 2014 roku

_DSC9334

Monodram w wykonaniu Zofii Mackiewicz, młodej, ale doświadczonej aktorki (11 lat na scenie), uhonorowanej wieloma nagrodami za wyraziste i poruszające role, zarówno w monodramach, jak i spektaklach zespołowych.W monodramie „Miłość i inne demony” snuje opowieść o niezwykłej dziewczynie oskarżonej o opętanie z powodu pogryzienia przez wściekłego psa. Spektakl to poruszająca historia o niesprawiedliwości, zakazanych i zawiedzionych uczuciach, ale także o budzeniu się w młodej dziewczynie kobiety – kobiety świadomej swego wpływu na otoczenie, również na mężczyzn.

Spektakl został wyróżniony na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem  O Złotą Podkowę Pegaza w 2014 r.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z PREMIERY SPEKTAKLU >>

„SONIA MARMIEŁADOWA” wg „Zbrodni i Kary” Fiodora Dostojewskiego
na scenie Irmina Liszkowska z Fabryki Monodramów
premiera spektaklu (pod tytułem „Zabiłeś tylko wesz?”) odbyła się 6 grudnia 2015 roku

M03A9384

Monodram w wykonaniu Irminy Liszkowskiej, 18-letniej aktorki. Niezwykle szczera i dojrzała interpretacja historii dziewczyny, która – dla dobra rodziny – pozwala, by macocha wysłała ją na ulicę. Irmina z wyjątkową wrażliwością przekazuje targające tytułową Sonią emocje i uczucia. Opowiada o poniżeniu i upadku, szuka odpowiedzi na trudne pytania: czy Sonia to grzesznica czy może święta? Czy prostytutka ma prawo czynić wyrzuty Raskolnikowowi? Czy może go nawrócić
i skłonić do przyznania się do winy?

Odtwórczyni Soni otrzymała II nagrodę za dojrzałość aktorską na XX konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży w 2015 r.,  II miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w 2015 r. oraz nagrodę na IX Tyskim Festiwalu Monodramów „Motyf” w 2016 r.