Organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 5 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz 6 lipca w Wigierskim Parku Narodowym. Podczas piątej edycji festiwalu „Wigrosfera” będziemy mieli okazję doświadczyć niezapomnianych emocji i odkryć harmonię pomiędzy dźwiękiem a otaczającym nas światem.

Wystąpią:

5 lipca – Suwalski Ośrodek Kultury

● Joanna Duda solo oraz Anna Szafranowska

● MIR (Bartosz Weber, Miłosz Pękała)

6 lipca – Wigierski Park Narodowy

● BLED (Emil Miszk – trąbka; Sławek Koryzna – perkusja)

● Ensemble Gamut! (Aino Peltoma – wokal; Ilka Heinonen – lira; Juho Myllylä – flety)

Fundacja Art-S.O.S Alicji Roszkowskiej – Adam Roszkowski, Jan Roszkowski oraz Suwalski Ośrodek Kultury i Wigierski Park Narodowy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowe wydarzenie muzyczne – na 5. edycję Festiwalu „Wigrosfera”, który odbędzie się w dniach 5 lipca oraz 6 lipca.

Program wydarzenia został starannie dobrany, aby zapewnić publiczności niezwykłe emocje i artystyczną rozrywkę. W pierwszym dniu festiwalu, czyli 5 lipca, wydarzenia będą miały miejsce w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentuje się Joanna Duda, utalentowana pianistka, kompozytorka i improwizatorka, która w swojej twórczości łączy jazz i klasykę. Artystką, która będzie jej towarzyszyć jest Anna Szafranowska, która swoim głosem porusza serca słuchaczy. Wieczór zakończy koncert zespołu MIR, który tworzą Bartosz Weber i Miłosz Pękała, doskonali muzycy, łączący elektronikę i muzykę instrumentalną, nawiązujący w swojej twórczości do Raymonda Scotta, norweskiego jazzu i minimalistycznego post rocka z Chicago.

Drugiego dnia festiwalu, czyli 6 lipca, wydarzenia przeniosą się do Wigierskiego Parku Narodowego. Na scenie zaprezentuje się zespół BLED, który tworzą Emil Miszk i Sławek Koryzno. Ich muzyka, oparta na współbrzmieniu trąbki i perkusji, przeniesie słuchaczy w zupełnie inny wymiar dźwięków. Kolejnym zespołem, który wystąpi tego dnia, będzie Ensemble Gamut!, fiński eksperymentalny kolektyw specjalistów od muzyki dawnej i ludowej.

Festiwal „Wigrosfera” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale również doskonała okazja do doświadczenia harmonii dźwięku i natury. Suwalszczyzna, z jej malowniczymi krajobrazami i pięknymi terenami przyrodniczymi, stanowi idealne tło dla tego festiwalu. Dźwięki muzyki, które rozbrzmiewać będą w otoczeniu przyrody, pozwolą słuchaczom na pełne zanurzenie się w tym doświadczeniu.