Wspaniałe lalki z Teatru Qfer opowiedzą jedną z najpiękniejszych historii z morałem, jakie zna świat. Ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu; zagraną z subtelnym poczuciem humoru, pełną wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie wprowadzą w świąteczny klimat, bliski i dzieciom, i dorosłym.

Teatr Qfer z Gdańska
Piątek, 18.11.2016, godz. 8.30, 10.00, 11.30
(grupy zorganizowane)
Sobota, 19.11.2016, godz. 10.00
Sala Granatowa, ul. T. Noniewicza 71

Bilety: 12 zł wkrótce w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu | Rezerwacje grupowe: 87 563 85 18


Zgłoszenia do „Sceny dla Ciebie” przyjmujemy do 15 listopada na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


Nieczuły na ludzką krzywdę sknera Scroogee, który nie znał litości, współczucia, ani miłości, nagle się zmienia. Wpływ na to mają duchy, które odwiedziły stetryczałego Ebenezera Scrooge’a. Wizyty Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świat i Ducha Przyszłych Świąt powodują w skąpcu oraz samotniku wielką przemianę.

Historia opowiedziana przez Teatr Qfer uczy, a także w równym stopniu wzrusza i bawi. Kończy się optymistycznie – przemianą Scrooge’a – ale wcześniej zmusza do refleksji. Ciekawe komu w trakcie spektaklu pojawi się nieznośna myśl w głowie, że może w tym roku pod choinką powinien jednak znaleźć rózgę… Szczęśliwe zakończenie powinno pozwolić się jej jednak pozbyć.

Emocje w młodych, a również i tych starszych widzach, na pewno spotęgują lalki, których w spektaklu jest dziewięć. Wszystkie są pięknie wykonane, ale czy wszystkie wzbudzą sympatię dzieci? Aktorzy oprócz lalek używają też masek, a część scen rozgrywana są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

Po przedstawieniu zapraszamy na warsztaty „Animacja marionetki w teatrze”. Więcej o Teatrze Qfer TUTAJ >>