Na wiejskim podwórku zaiskrzy kolorami. Wspólnie z prof. Hilarym Szczebrzeszyńskim odbędziemy podróż w świat obrzędów ludowych. Dzięki spektaklowi „Kukła z wiejskiego podwórka” białostockiego Teatru pod Orzełkiem dzieci poznają intrygujące obyczaje związane z nadejściem wiosny.

Sobota, 24.03, godz. 8.00; 10.00; 11.30
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

bilety: 8 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Grupy zorganizowane zapraszamy w piątek 24.03 godz. 8.30, 10.00, 11.30
Rezerwacje tel. 87 563 85 18.

kukła wiosna 2

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabierze widzów na pełną przygód wyprawę  do wsi Kukiełkowo, gdzie razem odkryją fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł. To tu, dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora, poznamy ludowe obrzędy, takie jak Noc Świętego Jana, dożynki czy wiosenny zwyczaj topienia Marzanny. Do wspólnej zabawy przyłączą się Strach Na Wróble oraz aktorzy z Teatru Jarzynowego im. Królowej Bony. W spektaklu wykorzystano trzydzieści niezwykłych kukieł, a opowieści dopełniają wpadające w ucho piosenki napisane przez Agnieszkę Glińską oraz wspólne tańce.

Czas trwania: 45 min.

Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztatowe „Animacja kukły – typowej polskiej lalki na patyku”, podczas którego aktorzy opowiedzą i pokażą jak tchnąć życie w kukiełkę.
Zgłoszenia do Sceny dla Ciebie prosimy przesyłać na adres grazyna.karp_filipowicz@soksuwalki.eu do 21 marca.


Mariusz Orzełek przez kilka lat był wykładowcą w Akademii Teatralnej, zajmował się teatrem przedmiotu i technikami lalkowymi. Współtworzył białostockie teatry lalkowe Klapa i CoNieco, występował w kraju i za granicą. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 1995 roku otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
Sława Tarkowska po zakończeniu studiów stworzyła kilka spektakli dla dzieci, z którymi jeździła po całej Polsce i za granicą. Aktorka o ogromnym zmyśle plastycznym i zdolnościach manualnych. Zapraszana do współpracy scenograficznej przy różnych projektach teatralnych. Współzałożycielka Teatru K3, z którym tworzy teatr dla dorosłych. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i zajęć teatralnych z dziećmi.