X edycja festiwalu odbyła się w Białymstoku w grudniu 2015 roku. Teraz w Suwalskim Ośrodku Kultury będzie okazja obejrzeć najlepsze filmy, wyróżnione w siedmiu konkursach.

Prezentacje pofestiwalowe Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka
Czwartek, 7.04.2016, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Wstęp wolny

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Przez lata Festiwal mocno ewoluował – z małej kameralnej imprezy w klubie FAMA do największej w północno-wschodniej Polsce imprezy filmowej – konkursy OKNO NA WSCHÓD oraz CAŁY TEN ŚWIAT prezentują najciekawsze filmy krótkometrażowe powstałe poza Polską. Dodatkowo, całkowity ogląd na krótkometrażowe kino zapewniają konkursy skierowane do twórców z Polski: AMATORZY, STUDENCI i NIEZALEŻNI. Mamy także konkurs KIDS skierowany dla twórców filmów dla dzieci oraz najnowsza kategoria konkursowa TELEDYSK.