Zespół „Dreszcz” (ang.: Shiver) powstał w 2003 r. W tym roku obchodzimy swój jubileusz 20-lecia zespołu. Pierwszy nasz koncert odbył się 16 sierpnia 2003r. w Galerii-Pizzerii Rozmarino przed suwalską publicznością.

Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Dreszcz wykonuje także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Oprócz tego grają znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Clapton, Rory Gallaghera Allman Brothers Band, Gary Moor, ZZ Top.

Dreszcz jako formacja bluesowa występuje do dnia dzisiejszego. Koncertował na wielu imprezach związanych z bluesem np.: Bluesowe Zaduszki, dni Suwałk, koncerty i festiwale bluesowe nie tylko w Polsce. Zapraszany jest na koncerty w naszym regionie do: Augustowa, Ełku, Olecka, Gołdapi, Białegostoku, a nawet ma zaproszenie do Szczecina i Torunia. W 2004r. zostaliśmy zaproszeni także na Litwę na największy festiwal bluesowy Bliuzo Naktys a także swój repertuar prezentowaliśmy w Mariampolu, Wilnie, Kownie, Alytusie i Kłajpedzie. Do roku 2012 grupa działała w niezmienionym składzie: Tomasz Kierejsza – gitary i wokal, Bogdan Topolski – gitara, Andrzej Jasiński – gitara basowa, oraz Jerzy Korzun – perkusja.

W latach 2012 – 2014 skład zespołu ulegał pewnym zmianom. Odszedł z zespołu gitarzysta Bogdan Topolski i jego miejsce zajął Krzysztof Krzesicki, który grał na instrumentach klawiszowych do 2014 r.

Obecny skład zespołu to: Tomasz Kierejsza – gitary i wokal, Mariusz Panasiewicz – gitara basowa, Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe oraz Paweł Filipkowski – perkusja.

Bilety do nabycia TUTAJ >>