W ostatni wieczór 2016 roku zapraszamy na muzyczny spektakl inspirowany życiem Marino Mariniego – ambasadora włoskiej piosenki w Polsce. Odwiedzimy nowojorską Małą Italię, kabarety Neapolu i Rzymu, paryską Olimpię i, oczywiście, Polskę, która śpiewała z artystą piękną balladę „Nie płacz, kiedy odjadę”. Na scenie autentyczny „italiano vero” – Nicola Palladini oraz muzyka na żywo!

Sobota, 31.12.2016, godz. 21.30
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Przedsprzedaż do 18.12 – 85 zł. Sprzedaż regularna od 19.12 – 100 zł.
Bilety w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu.

Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz
Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
Zespół muzyczny:
Krzysztof Brzeziński – piano, Andrzej Jaworski – gitara akustyczna, Wojciech Kostrzewa – perkusja, Karol Kozłowski – gitara basowa

Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i piękne utwory dobrze znane polskiej widowni. Zabrzmią takie szlagiery, jak: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „Guaglione”, „Kriminal Tango”, „Nie płacz kiedy odjadę” i wiele innych.

 

Oprócz największych włoskich przebojów usłyszymy poruszającą opowieść o życiu i karierze znanego wokalisty. Udamy się w podróż promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie zanurzymy się w klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy wpadniemy do rozśpiewanych kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii. W tej podróży przez trzy dekady XX wieku nie ominiemy Polski, w której Marino Marini, nazywany królem i ambasadorem włoskiej piosenki, święcił triumfy popularności. Poznamy m.in. historię jego wielkiego sukcesu nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, dzięki której stracił 23 kilogramy.

W roli Marino Mariniego, wspaniale łączący wokal i grę aktorską, rodowity Włoch – Nicola Palladini. Tłem dla muzyki będą widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę miejsc, do których Państwa zabierzemy. Wieczór zakończymy wspólnym toastem za pomyślność w Nowym Roku.

Czas trwania koncertu – około 70 minut


Nicola Palladini – absolwent Musical Theatre Academy w Rzymie. Zadebiutował w musicalu „The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, występował w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show w roli Producenta Franka, „Alicji w Krainie Czarów” jako Szalony Kapelusznik, „Across the Universe”, „Marcelino, chleb i wino”, „Grease” oraz w roli Apostoła w „Marii z Nazaretu” (światowa premiera odbyła się w Watykanie).

nicola palladini1 — kopia

W Polsce zadebiutował w 2011 roku główną rolą w musicalu „Cabaret” w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił, również w głównej roli, w „Kiss Me, Kate” (2012). Widzowie mogli go podziwiać w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu (2013), a także jako Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach (2013). Od 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu “Jesus Christ Superstar” oraz jako Oberona i Tezeusza w musicalowej wersji „Snu nocy letniej” Wiliama Szekspira.

Spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, który stworzył w 2013 roku, okazał się ogromnym sukcesem – od daty premiery odbyło się już ponad 90 spektakli.