Fundacja Alicji Roszkowskiej ART-S.O.S zaprasza na koncert „Powroty” to „próba powrotu do miejsc i zdarzeń z przeszłości, ale też – a może przede wszystkim – w głąb samego siebie sprzed lat”.
Koncert odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 17 w Salonie Muzycznym, ul. Chłodna 12. Rezerwacja biletów tel. 602 106 061 – wstęp 50 zł.
Bésame mucho (Całuj mnie mocno) – meksykańska piosenka napisana w 1940 roku.
W Zaczarowany klimat, w wyjątkową podróż muzyczną zabiorą nas:
EWA Boreczko – śpiew;
PIOTR Domagała – gitara;
OLEG DYYAK – akordeon.
W koncercie „Powroty” usłyszymy wyjątkowe, autorskie interpretacje tang zarówno największych argentyńskich twórców tej muzyki, takich jak Carlos Gardel oraz Astor Piazzola, jak również najpiękniejsze, przedwojenne tanga polskie.
Koncert „Powroty” to „próba powrotu do miejsc i zdarzeń z przeszłości, ale też – a może przede wszystkim – w głąb samego siebie sprzed lat”.
Zapraszamy!
Biogramy:
Ewa Boreczko – śpiewaczka klasyczna, sopran koloraturowy. Absolwentka ASP w Warszawie. Specjalizuje się w repertuarze oratoryjno-kantatowym. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów i śpiewaków. Koncertowała w kraju i za granicą ze zróżnicowanym repertuarem, w tym m. in. w ramach międzynarodowych festiwali: Dekady Muzyki Organowej i Kameralnej w Cieszynie, Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, festiwalu Opera Rara, festiwalu Letnie Podgórskie Koncerty w Krakowie, jubileuszowego cyklu koncertów Szymanowskiego w Zakopanem. Współpracowała z chórem Cantica Cantamus przy Filharmonii Białostockiej, Zespołem Muzyki Cerkiewnej przy Warszawskiej Operze Kameralnej oraz z Choeur Regional d’ Ile de France. Obecnie jest członkiem zespołu „Far Light”, który wykonuje niebanalne kompozycje na pograniczu jazzu, folku oraz muzyki współczesnej. Ostatnio nagrała płytę z utworami polskich kompozytorów „Kwiaty polskie”. (www.ewaboreczko.pl)
Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu i muzyki folk, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma cztery autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych. Piotr Domagała jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił pracę doktorską. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą, współtworzył projekty muzyczne z udziałem muzyków klasycznych – Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował także z Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych realizowanych wspólnie z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. (www.piotrdomagala.com)
Olek Dyyak – multiinstrumentalista, grający na akordeonie, klarnecie i instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie „The Cracow Klezmer Band” a następnie „Bester Quartet”, wykonujących muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, asymilującą elementy muzyki klasycznej, jazzowej i awangardowej. Obecnie współtworzy zespoły „OneNess” oraz „Piotr Domagała Trio”. Z zespołami występował w kilkunastu krajach świata i dokonał szeregu nagrań, w tym m.in. dla nowojorskiego wydawnictwa „Tzadik” Johna Zorna. Współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: John Zorn, Tomasz Stańko, Marek Moś, Robert Kabara, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Tomasz Wachnowski, Łada Gorpienko, Tomek Gąssowski, Frank London, Aaron Alexander, orkiestra AUKSO i Sinfonietta Cracovia. Prowadzi klasę akordeonu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. I.Paderewski Pokaż mniej