Lato to najbardziej wyczekiwana pora roku. Dużo słońca, czas radości, dobrej zabawy i świetnej muzyki. Ta ostatnia jest gwarantowana już na samym początku lata. W Suwałkach zagra zespół BRAThANKI!

POWITANIE LATA
Kapela ZPiT Suwalszczyzna oraz BRAThANKI
Czwartek, 30.06.2016, godz. 19:00
stadion miejski, ul. Zarzecze 26

wstęp wolny

W świetny nastrój wprowadzi Państwa, brawurowo jak to ma w zwyczaju, Kapela ZPiT SUWALSZCZYZNA. A zaraz po nich na scenie pojawi się zespół, który na polskiej scenie muzycznej odnosi sukcesy już od prawie 20 lat.

Folkowo-rockowa grupa powstała w 1998 roku z inicjatywy akordeonisty Janusza Musa. Do współpracy zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków – Piotra Królika (perkusja), Grzegorza Piętaka (gitara basowa), Stefana Błaszczyńskiego (flet), Jacka Królika (gitara) i Adama Prucnala (skrzypce i instrumenty klawiszowe). Pierwszą wokalistą została Hania Chowaniec-Rybka. Jej miejsce szybko zajęła Czeszka polskiego pochodzenia Halina Mlynkova, z którą w składzie BRAThANKI podbiły serca Polaków. Kto nie zna przebojów „Czerwone korale” czy „Gdzie ten, który powie mi” z pierwszego albumu zespołu „Ano”? Mimo upływu czasu te wpadające w ucho kompozycje nadal porywają do tańca nawet tych, którzy słyną z podpierania ścian.