Zapraszamy 29.10 do Black Pub Komin na koncert zespołu De Łindows w ramach trasy promującej jego najnowszą płytę pt. „Pożar w burdelu”. Początek koncertu godz. 20.
Zespół De Łindows powstał w 2002 r. w Katowicach. W tym samym roku wszedł do studia nagrań we Wrocławiu – prowadzonego przez Rogera z zespołu Klinika. Efektem tej sesji była ep’ka pt: „Niech zapłoną Katowice”, która została wydana własnym sumptem.
Pierwszy pełny materiał zespołu pojawił się w albumie „Depresja” w marcu 2004 r. „Depresja” była dostępna w Czechach i na Słowacji za pośrednictwem Hirax Rec. W lipcu 2004 r. zespół otrzymał zaproszenie na słowacki festiwal „Punk Island #3”, gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 zespołów z całej Europy i USA. Jedną z pierwszych mini tras po Polsce była „Trzy strony jedna droga” wraz z Końcem Świata i Minority.
W 2005 r. zagrał m.in. trasę koncertową „Czechy vs Polska” wraz z czeskim zespołem Kohout Plasi Smrt. Koncertował również na festiwalach „Cztery pory roku” i dwudniowym „Underground Fest vol.2” w Martinie na Słowacji.
W roku 2006 r. ukazała się płyta „Sto mil na sekundę” wydana ponownie przez Pasażer Records. CD zawierało 14 dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu „Azbestowi piromani”. Gościnnie na płycie wystąpił Jacek Stęszewski z zespołu Koniec Świata. W tym samym roku De Łindows nagrał własną wersję utworu „Czy wierzysz”, która została umieszczona na dwupłytowym albumie „Nie ma zagrożenia jest Dezerter” – tribute to Dezerter.
De Łindows występował jako gość trasy „Punky Reggae Live” w 2007 i 2008. W latach 2008 i 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na festiwalu „Keltska Noc”. W 2010 nagrali numer „Pet Sementary” na pierwszą polską składankę poświęconą zespołowi Ramones – „Poland 4 Ramones” z gościnnym udziałem Karoliny z zespołu CF98.
Na trzeciej płycie – „Poza kontrolą”, która ukazała się w październiku 2011 r. znalazło się 15 premierowych numerów. Jednym z nich był utwór dedykowany niepełnosprawnym rugbystom, który został uznany przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych Oficjalnym Utworem Promującym Rugby na Wózkach Inwalidzkich. Powstał też do tej piosenki teledysk. Utwór można było usłyszeć na corocznym międzynarodowym turnieju Metro Cup w Warszawie. Na albumie gościnnie zaśpiewali: Smalec (zespół GaGa/Zielone Żabki) oraz Ania Świstak (zespół Eye For An Eye). W następnych latach zespół pracował nad nowym materiałem, a także systematycznie koncertował w Polsce, w Czechach i na Słowacji z takimi zespołami jak Dezerter, Spiaci Spendlik (Cz), Kohout Plasi Smer (Cz), GaGa-Zielone Żabki, Leniwiec, Bunkier, Podwórkowi Chuligani czy Uliczny Opryszek. Pojawił się też na „B-Festival”, „Jarocin Festiwal” i „Underground Festival”.
W 2014 r. wystąpili po raz pierwszy na „Przystanku Woodstock”. W 2015 r. De Łindows ponownie otrzymali zaproszenie w ramach „Jarocin Festiwal”.
We wrześniu 2015 r. nakładem wytwórni „Fonografika” ukazał się czwarty z kolei longplay pt: „Awaria systemu”. Krążek zawierała 13 nowych utworóe i 2 bonusowe utwory . Gościnnie na płycie wystąpił zaprzyjaźniony zespół z Czech „Kohout Plasi Smrt”, a także wokalistka i skrzypaczka Magda Siwy. Album promowały 3 single, do których nakręcono teledyski: „Tramwaje”, „Alternatywne Radio” i „Celebryta”. Utwór „Tramwaje” został nagrany też w polsko-czeskiej wersji językowej.
W 2016 r. De Łindows wystąpił na specjalnym koncercie z okazji 35-lecia powstania zespołu Śmierć Kliniczna, ponownie odwiedził Czechy na grając XX urodzinach zaprzyjaźnionych Czechów z Kohout Plasi Smrt.
W 2017 r. zespół dostał zaproszenie na Czad Festiwal, gdzie zagrały min. The Offspring, Billy Talent, Alestorm, Anti-Flag czy Dubioza Kolektiv. Zagrał też ogólnopolską trasę z Pull the Wire i powoli przymierzał się do nowego materiału.
W 2018 r. ukazało się piąte wydawnictwo pt. „Mamy tylko siebie” do którego nakręcono dwa klipy pierwszy „Trzymaj mnie za rękę” zrobiony przez Rock.it-tv oraz „Mamy tylko siebie” nagrany przez Patryka Zawadzińskiego i Bartosza Grola. De Łindows ruszyło z koncertami. Po raz drugi zagrali na „Przystanku Woodstok”, który zmienił już nazwę na „Pol’and’ Rock Festival”. Wystąpili podczas „Pomarańczowej Trasy” zespołu KULT. Zagrali na jubileuszowej 10 edycji „Hajnówka Rock Festiwal”. Wrócili do Czech na koncerty klubowe, pierwszy raz dotarli do Pragi. W Polsce zagrali m.in. z holenderskim Bitter Grounds oraz białoruską kapelą Dzieciuki.
W 2019 r. ukazał się szósty materiał pod szyldem De Łindows pt: „Nie wszystko złoto…”. Longplay to energetyczne gitarowe granie, przebojowe kompozycje i konkretne teksty dotyczące otaczającej nas rzeczywistości. Utwory takie jak „Pragnienie wolności”, „Kler” czy „Kraj na pół” na pewno nie pozostawią Was obojętnym. Za to „Nie mogę obiecać”, „Mamy czas?”, „Ostatni klient” dają chwilę wytchnienia. Singlem promującym album był „Mam dokąd iść”. Teledysk nakręciła ekipa z Rock-it.tv, kiedy zespół po raz trzeci zagrał na Pol’and’Rock Festival. Klip nakręcono z udziałem osób uczestniczących w festiwalu i zawiera także fragmenty koncertu. Drugim singlem był tytułowy utwór „Nie wszystko złoto…”, do którego powstał teledysk autorstwa Dominika Czecha, znanego szerszej publiczności z reżyserii filmu „Nikt”. Tym razem jako gość na płycie pojawiła się Karola z hardcore-punkowej formacji World Histery X. Wydawcą został Lou&Rocked Boys.
Koncertowo też się wiele działo. Ponownie pojawili sie na „Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult oraz na trasie Punky Reggae Live razem z Farben Lehre, The Analogs, Gutek. Do Czech wrócili na koncerty oraz na festiwal „Punk Hart vol.2”.
Na koncertach klubowych w Polsce występowania razem z min. Farben Lehre, The Analogs, 1125, Zenek Kupatasa, Pull the Wire, Tzn Xenna, Dzieciuki (Białoruś), Kohout Plasi Smrt (Czechy)…
W 2020 r. zespół nagrał singla „Piekło kobiet” do którego powstał teledysk. Ten rok to także następne koncerty w na trasie Punky Reggae Live razem z Farben Lehre, The Analogs i Dr Misio oraz występy klubowe min. z Farben Lehre, The Analogs, Bunkier, Kohout Plasi Smrt (Czechy). W Czecha zagrali na festiwalu Undergoundowy Karnival vol 1.
W 2021 r. ukazała się składanka z okazji 35-lecia zespołu Farben Lehre „Friends for Friends”, gdzie De Łindows nagrali swoją wersję „Spodni z Gs-u”. Na dwupłytowym albumie znalazł się zespoły z Polski, Niemiec, Słowacji i Ukrainy takie jak Dritte Wahl, Smola a Hruski, The Analogs, Enej, Big Cyc, Dr Misio, Gutek, Robert Gawliński, Czesław Śpiewa, Prawda, Kobranocka…
Na Punky Reggae Live w 2021 r. zagrali z Farben Lehre, Sex bomba i Zenek Kupatasak. Jak co roku grali koncerty klubowe. Powstał też kolejny teledysk tym razem do utworu „Kler”.
W 2022 r. roku nagrali własną wersję utworu „Codziennie” na płytę pt.: „Między nami jest jeszcze wiele do zrobienia” – tribute to Apatia wydaną przez Hardcore Tattoo Records.
01.10.22 miała premierę nowa płyta pt: „Pożar w Burdelu”.