17 lutego Black Pub Komin – Suwałki zaprasza na koncert Bad Falcon i Schody (ul. E. Plater 1)
Wstęp 30 zł, godzina 19.
Bad Falcon – Rock/Hardrock/Grunge
Facebook: https://www.facebook.com/badfalconpl/
Youtube:
Wiara: https://www.youtube.com/watch?v=o74RfCqlRY0
Dla Bezsilnych: https://www.youtube.com/watch?v=wufFjZys14E
Zespół Bad Falcon powstał w 2007 roku z inicjatywy perkusisty Mariusza Bienasza i gitarzysty Tomasza Staranowicza. Już w kilka miesięcy po założeniu stał się laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych w Krakowie. W ciągu 10 lat zespół obficie koncertował zdobywając liczne sukcesy min: FAMA 2008 Bialystok (1 miejsce), Garage Power Goniądz (1 miejsce), Rockowania 2009 Hajnówka występ pozakonkursowy jako jedna z gwiazd festiwalu, Wrocław występ z zespołem SQUAD (Wojciech Pilichowski, Marek Raduli), Koncert w Radio Czwórka z emisją na antenę, Basowiszcza, Rock na Bagnie i wiele wiele innych. Ukoronowaniem działalności grupy jest zrealizowany w 2009 roku i wydany przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia, debiutancki album „Standard”, który pojawił się na półkach sklepowych dwa lata później. Na krążku znalazło się dziesięć kompozycji, a promują go teledyski do utworów „Czas” i „Tańcz”. W 2014 roku dołączył do zespołu Piotr Ignatowicz zastępując poprzedniego gitarzystę basowego Radosława Siemieńczuka. Kolejna zmiana w roku 2017; do Bad Falcon dołączył nowy basista Robert Czerski. Zespół w tym składzie zagrał kilka koncertów po czym w roku 2020 rozstał się z wokalistą Krzysztofem Stankiewiczem. Po ponad rocznym poszukiwaniu w 2021 do zespołu dołączył nowy wokalista Artur Szabałowski. Mocne rockowe riffy w połączeniu z charyzmatycznym rokowym stylem śpiewania Artura tworzą nietuzinkowy ostry rock.
Obecny skład zespołu:
wokal: Artur Szabałowski
gitara: Tomasz Staranowicz
bas: Robert Czerski
perkusja: Mariusz Bienasz

SCHODY
Historia zespołu Schody rozpoczyna się w 1999 roku w Michałowie. W 2000 roku na festiwalu Basowiszcza, zdobywając niezależną nagrodę publiczności, Zgrzyty 2000, koncerty w białostockim DeCentrum, otrzymał również w 2001 roku nagrodę przewodniczącego rady miasta Siemiatycze.
Okres 2001 – do 2007 to czas przerwy w czynnej działalności SCHODÓW, grane były jedynie okazjonalne koncerty. Zespół zagrał wiele koncertów m.in. u boku takich gwiazd jak: Oddział Zamknięty, The Bill, Komety, T. Love, Lady Pank etc. Z tego okresu pochodzą również liczne nagrania, oraz pierwszy studyjny utwór zespołu ,,Tylko Płaszcz’’ który stał się lokalnym przebojem, był też prezentowany w wielu stacjach radiowych. W tym składzie zespół rejestruje debiutancką płytę o wdzięcznej nazwie: „The Best Off”. Następnie. – szereg koncertów na największych krajowych festiwalach, m.in. Festiwal w Jarocinie, Festiwal w Węgorzewie, Festiwal muzyki młodej białorusi – BASOWISZCZA, Festiwal „GRAMY” w Szczecinie, „Kortowiada” w Olsztynie, „Przebojem na antenę” Radio Białystok, Festiwal IN MEMORIAM Grzegorza Ciechowskiego. W roku 2016 r. gitarzysta Schodów – dołącza do składu Oddziału Zamkniętego. W roku 2021 r. następuje reaktywacja zespołu SCHODY