Największe przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i światowe hity. Wspaniałe, chwytające za serce aranżacje i orkiestrowe brzmienia. Na scenie Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa i charyzmatyczny juror w programie „Bitwa na głosy”, Voytek Soko-Sokolnicki, zwycięzca tegorocznej „Bitwy tenorów na róże”, oraz Suwalska Orkiestra Kameralna.

Niedziela, 15.01.2016, godz. 18.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 45 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Podczas noworocznego koncertu usłyszymy największe przeboje operetki, opery i musicalu w wykonaniu znakomitych śpiewaków. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zaśpiewają dla Państwa Alicja Węgorzewska, ceniona artystka operowa znana również jako juror z programu „Bitwa na głosy”, oraz Voytek Soko-Sokolnicki, tegoroczny zwycięzca III „Bitwy tenorów na róże”. Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz, dyrektor artystycznySuwalskiej Orkiestry Kameralnej.


Alicja-WegorzewskaAlicja Węgorzewska – mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie oraz na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka w partii Dardane. W Wiedniu śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti. Brała udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw.WIĘCEJ >>

 


Wojciech Sokolnicki 2Wojciech Sokolnicki – tenor dramatyczny młodego pokolenia. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana. WIĘCEJ >>

logo_orkiestra_poziomo

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od 2016 roku działa pod przewodnictwem artystycznym znakomitego dyrygenta młodego pokolenia Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

WIĘCEJ >>

Źródło: www.soksuwalki.eu