16-19 grudnia 2016
godz. 10.00-17.00, plac M. Konopnickiej, Suwałki

wstęp wolny

Iluminacja choinki miejskiej.

Jeszcze przed Jarmarkiem – 6 grudnia o godz. 17.00 – zapraszamy na uroczyste rozświetlenie choinki miejskiej. Na scenie wystąpią zespoły taneczne z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Szeroki wybór oryginalnych upominków, ozdób świątecznych i lokalnych przysmaków.

Jarmark Świąteczny to idealne miejsce dla tych, którzy szukają wyjątkowego upominku – świątecznych podarunków i tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów. Fani unikalnych dzieł lokalnych rękodzielników będą mogli nie tylko zakupić oryginalne wyroby, ale sami je wykonać! Na towarzyszących Jarmarkowi warsztatach artystycznych będzie można spróbować swoich sił i własnoręcznie zrobić niepowtarzalne ozdoby i dekoracje świąteczne. 

Konkursy, gry i zabawy, familijne warsztaty artystyczne i o wiele więcej!
(strefa animacji czynna w godz. 12.00-14.00)

Moc świątecznych konkursów, gier i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. Zachęcamy do wspólnego przygotowywania dekoracji świątecznych i ozdób choinkowych na warsztatach prowadzonych przez instruktorów Suwalskiego Ośrodka Kultury. Pokażemy jak ozdobić bożonarodzeniowe drzewko, wykonać tradycyjne dekoracje oraz drobiazgi na świąteczny stół.

W sobotę, 17 grudnia zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołów z pracowni muzycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury, wystąpią: Studio Piosenki ŚWIETLIK, Wakacyjna Grupa Wujka Gienka, Nic na Siłę, Zespół Śpiewu Tradycyjnego ANCYJAS, Suwałki Gospel Choir i Zespół Piosenki Poetyckiej. Tego samego dnia, w Sali Granatowej SOK przy ul. Noniewicza 71, odbędzie się spektakl „Wążżż” w niecodziennym wykonaniu aktorów Teatru Hybrydowego.

Wspólny opłatek i kolędowanie.

W ostatnią przedświąteczną niedzielę, 18 grudnia w godz. 13.00-16.00, zapraszamy na Wigilię Miejską. Przełamiemy się opłatkiem, złożymy ciepłe życzenia i skosztujemy świątecznych potraw.

Będzie również wspólne kolędowanie z kapelą góralską ONDRASZKI, familijne warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.