Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza:

Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność..? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone? Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.

13.06.2024, godz. 18.00 – oficjalne otwarcie FESTIWALU i spektakl „Istny cyrk”
Sala im. Andrzeja Wajdy, Suwałki, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się osobiste przeżycia aktorów – sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które Zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się takie filmy, jak: „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” oraz książka „Jarmark Odmieńców”. Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu.

Obsada:
Adamski Adam – Dyrektor Cyrku, Adamus
Bałdyga Mateusz – klaun Fernando
Bindas Aleksander – naganiacz 1, Olo
Foryński Bartosz – naganiacz 2, Bobi
Ilasz Justyna – tancerka indyjska 1, Szila
Kudlak Justyna – asystentka magika, Sara
Łukasik Paweł – żongler, Pablo
Marchlewska Agnieszka – tancerka indyjska 2, Aisha
Olszewska Natalia – gimnastyczka, Natasha
Pajka Zdzisław – treser koni, Johnny
Pawłowski Dominik – siłacz, Don Ka
Połeć Iwona – baletnica, Ivett
Stefaniak Izabella – japońska geisha, Izabella
Wójcik Mira – kobieta-kawa, Gilda
Wóltański Patryk – magik, Paul

Teatr Przebudzeni funkcjonuje od 2003 roku przy PSONI, Koło w Ostródzie. To Zespół skupiający osobowości, których łączy wspólny cel – wyrażanie siebie na scenie poprzez własny język i na własną odpowiedzialność. Spektakle to swego rodzaju manifesty, nad którymi Zespół pracuje wspólnie. Teatr, uczestnicząc w festiwalach i wydarzeniach artystycznych, burzy mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. Twórczość Zespołu to składowa pojedynczych historii, które wyznaczają naszą misję – aby poprzez spektakle trafiać do ludzkich serc, dusz, emocji, myśli… tak, by te historie przełożyły się na historie widzów – przebudziły ich. Teatr jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, głównie za prawdę, dystans i przekaz płynące ze sceny. Przyjęliśmy zasadę – „Im więcej przeszkód, tym większy proces twórczy” – i wiernie przy niej trwamy. Zespół pracuje i tworzy dzięki dotacjom z Powiatu Ostródzkiego ze środków PFRON oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie z Funduszu Aktywizacji
Twórczości Teatralnej, a także dzięki dobrej woli wielu osób.