Artyści z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Wystawa „Impresje – Wschody i Zachody” jest próbą wrażeniowego zapisu pięknego zjawiska jakim jest wschód lub zachód słońca. Na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 zaprezentuje się 19 artystek. Prace będzie można oglądać do 30 listopada.

Malarze z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Wystawa „Impresje – Wschody i Zachody” jest próbą wrażeniowego zapisu pięknego zjawiska jakim jest wschód lub zachód słońca. Inspiracją do stworzenia obrazów było malarstwo impresjonistów, a w szczególności Claude Monet’a z jego sztandarowym obrazem „Impresja, wschód słońca”. Autorki prac próbowały uchwycić ulotność chwili wschodzącego lub zachodzącego słońca z towarzyszącą temu zjawisku niesamowitą feerią czystych kolorów i ciepłym światłem docierającym nawet do głębokich cieni. Tak powstały obrazy mocne w kolorze, czarujące i magiczne, działające na nasze zmysły.

Komisarz wystawy: Andrzej Zujewicz

Autorzy prac:

Katarzyna Bogdan, Teresa Gajek, Bożena Nowacka, Wiera Pszczółka, Barbara Sołowiej, Krystyna Szukiłowicz, Teresa Banasiak, Halina Żukowska, Barbara Grygo, Alicja Malinowska, Alina Romanowska, Alina Frejman, Teresa Malinowska, Alicja Puza, Anna Kiluk, Krystyna Sajewska, Jolanta Naskręt, Aurelia Pieczulis, Alicja Skalska.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 21 października 2022 r. o godz. 18.00, w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. T. Noniewicza 71.