II Wiosenny Tygiel Sztuk MARZEŃTAŃCE 2016

Nie można lepiej powitać wiosny niż działaniami teatralnymi, plastycznymi i tanecznymi. Wszystkie te trzy dziedziny sztuki spotykają się od wielu lat podczas Marzeńtańców.

II Wiosenny Tygiel Sztuk MARZEŃTAŃCE
Poniedziałek, 21.03.2016,
godz. 8:00-14:00
SOK, ul. Jana Pawła II 5


 Wiosenny Tygiel Sztuk Marzeńtańce 2016 

W ramach II Wiosennego Tygla Sztuk Marzeńtańce 2016 obędą się eliminacje do międzynarodowych festiwali: Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2016” oraz Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2016”.


Ważna podpowiedź! Plastycy! Skorzystajcie z wiosennej okazji. Możecie przygotować kukły-marzanny lub stroje nawiązujące do przepięknej pory roku.

marzentance_marzanna


P1800228

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć całą galerię zdjęć z poprzedniej edycji!

Wiosenny Tygiel Sztuk MARZEŃTAŃCE to święto tańca, teatru, sztuk plastycznych, a przede wszystkim święto wiosny. Odbywa się zawsze 21 marca, kiedy to natura budzi się do życia po długiej i męczącej zimie. Podobnie jak przyroda wita wiosnę ciekawymi przemianami, barwami i zapachami, tak samo młodzi tancerze, aktorzy teatrów amatorskich oraz zdolni plastycy z naszego regionu prezentują swoje nowe pomysły na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. MARZEŃTAŃCE są jedyną w regionie imprezą, w której mogą się pokazać zespoły młode, początkujące, gdzie dozwolona jest każda forma teatralna i taneczna, gdzie mogą być zaprezentowane niebanalne, oryginalne projekty plastyczne. Suwalska impreza stwarza możliwość zaprezentowania programów artystycznych zarówno zespołom z pewnym potencjałem i doświadczeniem artystycznym, jak i tym dopiero raczkującym. Scena SOK jest dla nich miejscem, gdzie mogą przedstawić nowy program, skonfrontować własne pomysły oraz umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić.

P1790403

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć całą galerię zdjęć z poprzedniej edycji!

Wiosenny Tygiel Sztuk MARZEŃTAŃCE wykształcił unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się z realizowanych projektów, dzielić się zainteresowaniami i zdobywać szlify na profesjonalnej scenie. Nad prezentacjami czuwają Rady Artystyczne w każdej z dziedzin prezentowanej sztuki. Tworzą je doskonali  fachowcy, którzy udzielają konsultacji merytorycznych. Wyróżniają także zespoły poprzez przyznanie im nominacji – w przypadku młodych tancerzy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER oraz w przypadku grup teatralnych do Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK.

P1800171

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć całą galerię zdjęć z poprzedniej edycji!

Oprócz widowiskowej zabawy świętującej nadejście wiosny proponujemy, jak zawsze, konkursy dla widzów z ciekawymi nagrodami, spotkania integracyjne instruktorów oraz niespodzianki artystyczne.

y