W karnawale wypadałoby trochę potańczyć. Niezależnie od wieku. Najlepiej pod okiem znakomitego tancerza. Mihail Nikolov to mistrz gorących rytmów. Podczas warsztatów pokaże kroki, a potem porwie na parkiet do salsy i tanga argentyńskiego.

Środa, 25.01.2017, godz. 12:30
sala 2.15, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Do warsztatów z Mihailem Nikolovem zostało jeszcze trochę czasu, więc można spokojnie pierwsze kroki salsy i tanga poćwiczyć w domu.

SALSA

Salsa  jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Salsa czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy. Style te różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków (np. taniec na 1 lub 2) w muzyce, geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem bądź brakiem elementów solowych.

TANGO ARGENTYŃSKIE

Klasyczne tango argentyńskie jest tańcem charakteryzującym się improwizacją i bliskością partnerów. Podstawowy zestaw kroków składa się z 8 kroków. Tango argentyńskie ma swoją etykietę, do której należą m.in. cabeceo, czyli sposób zapraszania do tańca za pomocą tylko kontaktu wzrokowego i ruchu głowy, poruszanie się wokół linii tańca przeciwnej do wskazówek zegara i inne.

 

W ramach comiesięcznych spotkań zapraszamy seniorów do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do uczestnictwa w spektaklach i warsztatach, a także wycieczkach w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi, zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba, produkcji serów. Sprawdź program spotkań w 2017 r.